İstanbul'da kaydı olmayan Suriyelilere bir kıyak daha

İstanbul Valiliği, kaydı olmayan Suriyelilerin İstanbul'u terk etmesi için 20 Ağustos'a kadar süre vermişti. İçişleri Bakanı Soylu, bu sürenin uzatıldığını açıkladı.

İstanbul'da kaydı olmayan Suriyelilere bir kıyak daha
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

İstanbul Valiliği 1 Ağustos'ta açıklama yaparak İstanbul'da kaydı olmayan Suriyelilerin kayıtlarının yer aldığı şehirlere gönderileceklerini belirtmiş, 20 Ağustos'a kadar süre vermişti. O süre dün doldu. Ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında bu sürenin 30 Ekim'e kadar uzatıldığını açıkladı.

İstanbul valiliği, süreç içinde düzensiz göçle gelen 12 bin 474 yabancı uyruklu kaçak göçmenin geri gönderme merkezlerine gönderildiğini duyurdu.

VALİLİK NE DEMİŞTİ?
İstanbul Valiliğinin 22 Temmuz'da yaptığı açıklamada geçici koruma kapsamında olmakla birlikte İstanbul ilinde kaydı olmayan Suriyelilerin "kayıtlı bulundukları illere geri dönmeleri için 20 Ağustos 2019 tarihine kadar süre verildiği" belirtilmişti. Açıklamada "Belirtilen süre sonunda geri dönmediği tespit edilenler, İçişleri Bakanlığımızın talimatı doğrultusunda kayıtlı oldukları illere sevk edileceklerdir" denilmişti.

Resmi rakamlara göre Suriye'de iç savaşın başladığı 2011'den bu yana 3 milyon 600 bin Suriyeli Türkiye'ye sığındı

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News