AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti
Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''

İşte Çengelköy’de yaşanan ’FETÖ’ vahşeti

15 Temmuz’daki darbe girişiminde en büyük çatışmalardan birinin yaşandığı Çengelköy’deki olaylar güvenlik kamerasına yansıdı.

İşte Çengelköy’de yaşanan ’FETÖ’ vahşeti
A+ A-

Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz'da 18 kişinin hayatını kaybettiği Çengelköy'de yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde gece gece saat 00.45'de darbeci askerlerin, Çengelköy Sabancı Polis Merkezi'ne doğru yönelmesinin ardından toplanan vatandaş cadde üzerine buldukları barikatları diziyor.

Saat 00.51'de bir kişi, getirdiği benzini barikatların üzerine döküp darbecilerin polis merkezine ulaşamaması için yolu ateşe veriyor. 10 dakika sonra ise darbeci askerler, vatandaşların üzerine kurşun yağdırıyor. Çöp konteynerlerin arkasında siper alan askerler, karşılarındakilere kurşun yağdırıyor. Bu askerlere bir grup asker daha ekleniyor. Saat 01.08'de onlar da bulduğu bir çöp konteynerinin arkasında sığınarak ateşe devam ediyor.

İşte Çengelköy’de yaşanan ’FETÖ’ vahşeti

VATANDAŞLARI REHİN ALIYOR

Darbeci bir grup, bir vatandaşı da ellerini havaya kaldırtıp rehin alıyor. Darbeci askerlerin polis merkezini ele geçirmesine fırsat vermeyen vatandaşlardan bir çoğu orada vuruluyor.

İşte Çengelköy’de yaşanan ’FETÖ’ vahşeti

AMBULANSA İZİN VERMİYORLAR

Vatandaşlar çatışma sırasında yaralananları hastaneye götürmesi için 112'yi arıyor. Saat 02.48 sıralarında bir ambulans olay yerine gelip yaralı vatandaşları almak istiyon. Ancak darbeci grup ambulansa bile geçit vermiyor. Darbeci askerler ambulansı geri gönderiyor.

Çengelköy'de çıkan olaylarda aralarında bir muhtarın da bulunduğu 18 kişi hayatını kaybetmişti.

İşte Çengelköy’de yaşanan ’FETÖ’ vahşeti

DHA