İşte İBB'de AK Parti döneminde AK Parti'ye, Cumhurbaşkanlığı'na hatta Irak'a tahsis edilen araçlar!

İşte İBB'de AK Parti döneminde AK Parti'ye, Cumhurbaşkanlığı'na hatta Irak'a tahsis edilen araçlar!

Gazeteci Murat Ağırel, 2011-2018 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce kiralanıp Cumhurbaşkanlığı, AKP Genel Merkezi ve il başkanlığı, Irak Devlet Başkanlığı ve bazı vakıflara tahsis edilen araçların listesini yayınladı.

Eski İBB yönetimi tarafından 2011-18 döneminde 2 milyar 200 milyon lira bedelle kiralanan 827 aracın Cumhurbaşkanlığı, AK Parti Genel Merkezi ve il başkanlığı, Irak Devlet Başkanlığı ve bazı vakıflara tahsis edildiği İBB Teştif Kurulu’nca tespit edilip rapor halinde sunulmuştu.

Ağırel, Yeniçağ’daki köşesinde bu araçlar arasında AK Parti'ye tahsis edildiği belirtilenlerin listesini paylaştı.

Yazısında, "Güneş balçıkla sıvanamasa da AKP, avukatı Muammer Cemaloğlu aracılığı ile bir cevap ve düzeltme göndererek gerçeklerin üstünü inkar yoluyla kapatma gayretine girişti. Herhangi bir mahkeme kararı olmamasına rağmen AKP'nin cevap ve düzeltmesini 'cevap hakkına saygı' ilkemiz gereği köşemizde yayınladık" ifadelerine yer veren Ağırel, "İBB tarafından kiralanıp AKP'ye tahsis edilmiş araçların listesini yayınlamam kaçınılmaz oldu" diyerek aşağıdaki listeyi yayımladı.

Ağırel, "Buyrun; inceleyin, araştırın...Yapacak bir düzeltmeniz, verecek bir cevabınız varsa onu da bu sütunlarda yayınlamaya hazırım" ifadelerini kullandı.

Liste şöyle:


Teftiş kurulunun raporuna göre tahsis edilen diğer araçların dağılımı ise şöyle:

 

Murat Ağırel'in yazısının tamamı için...