İthal patateste skandal iddia ! Patatesi Bakan’ın firması mı getirecek?

İthal patateste skandal iddia ! Patatesi Bakan’ın firması mı getirecek?
Güncelleme:

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Türkiye'ye patates ithalatına aracılık edecek firmaya danışmanlık yaptığı iddiasıyla birlikte patates ithalatında gümrük vergisinin sıfırlanması kafaları karıştırırken bu iddialar Meclis gündemine taşındı.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu önemli bir iddiayı gündeme getirdi.

Sözcü gazetesinden Veli Toprak'ın haberine göre Gaytancıoğlu, ithalata aracılık edecek firmanın Mc Cain Food isimli küresel bir firma olduğunu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin geçmişte bu firmaya danışmanlık yaptığı iddiasını Meclis gündemine taşıdı. TBMM'ye soru önergesi veren Gaytancıoğlu, Türkiye'nin tarımda ihracatçı bir konumda iken en temel tarım ürünlerini ithal eder hale geldiğine dikkat çekti ve “Türkiye'nin birçok bölgesinde yetişen patates bile üretilemez hale gelmiş, gümrük vergileri sıfırlanarak yurttaşlarımız bir zamanlar en ucuz gıda olan patatesi alamaz duruma getirilmiştir” dedi.

DANIŞMANLIK YAPTI MI?

Bekir Pakdemirli'nin küresel ticaret firmaları ile bağlantısı bulunduğunu öne süren Okan Gaytancıoğlu, önergesinde Bakan'a “Bekir Pakdemirli, geçmişte Mc Cain Food şirketine danışmanlık yapmış mıdır?” sorusunu yöneltti.

Patates ithlatında gümrük vergisi sıfırlandıPatates ithlatında gümrük vergisi sıfırlandı

Patates üreticilerinden ''sıfır gümrük'' tepkisiPatates üreticilerinden ''sıfır gümrük'' tepkisi

İşte tanzim satışta en çok satılan ürünİşte tanzim satışta en çok satılan ürün

 

 

 

Seçiniz...