Genel müdür yardımcısı otelde ölü bulundu !
Bakan Soylu'dan çok sert ''yolsuzluk'' açıklaması !
Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !

İz Dergisi'nin İkinci Sayısı Tüyap Kitap Fuarı'na Özel Sayı Çıktı

İZ Dergisi'nin Kitap Fuarı özel sayısında 44 yazar ve şairin kitapları, İzmir Kitap Fuarı'na dair düşünceleri ve fuara katılacak olanlara kitap önerileri...

İz Dergisi'nin İkinci Sayısı Tüyap Kitap Fuarı'na Özel Sayı Çıktı
A+ A-

İZ Dergisi'nin Kitap Fuarı özel sayısında 44 yazar ve şairin kitapları, İzmir Kitap Fuarı'na dair düşünceleri ve fuara katılacak olanlara kitap önerileri ile yer aldı.

21. İzmir Kitap Fuarı'nın Onur Konuğu, Hüseyin Yurttaş'la özel söyleşiyi de Zeynep Uzunbay yaptı. Ayrıca, ilk sayıda Zeynep Altıok Akatlı'nın konuğu olduğu "35 Soruda Şehrin Renkleri" köşesinin ikinci sayıdaki konuğu yazar Ahmet Büke oldu. Büke, "Üstü kalsın" dedi.

KONAK VE KARŞIYAKA BAŞKANLARI

İkinci sayıda,'Tarık Dursun K. Yazar Evi" projesine dair Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve "Her apartman bir üniversite öğrencisi okutuyor, Karşıyaka'nın Filizleri" projesine dair Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile röportaj yer aldı.

İzmir'in bağımsız kitabevlerinden Yerdeniz Kitapçısı'nın; "Çok Satanlar" rafına alternatif olarak oluşturduğu "Çok Satması Gerekenler" rafına dair kitabevinin kurucularından Nuray Önoğlu ile röportajın yer aldığı dergide ayrıca 16 yıldır çevre muhabirliği yapan ve geçtiğimiz ay ödül alan gazeteci Özer Akdemir ile söyleşi de var. Yusuf Altun ise, okurları Balıklıova'da bir tura çıkardı.

ÜÇÜNCÜ SAYIDA KAPAK, "SENDİKAL HAREKET'

İkinci sayısı çıkan dergi ile ilgili İz Dergi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Kartal, "İlk sayıda kapaktan Ege kıyılarına vuran mültecileri görmüştük. İkinci sayımızda Tüyap kitap fuarına dair özel bir şey yapmak istedik. Yazar Zeynep Uzunbay'ın önerisi ile İzmirli ya da İzmir'de yaşayan yazar ve şairleri bir araya getirdik. Kuşkusuz, İzmir'in tüm değerlerini tek sayıda toplamamız mümkün değildi. Atladığımız isimler de olmuştur. Bu eksiğimizi önümüzdeki sayılarda tamamlamaya çalışacağız" dedi.

Her sayıda farklı bir konu ile İzmirlilere arşivlik dergiler sunmak istediklerini ifade eden Kartal,''Üçüncü sayıda ise İzmir'in sendikal hareketine dair bir çalışma yapacağız'" dedi.

(FOTOĞRAF)