İzmir 1 Mayıs’ı Gündoğdu’da Kutlayacak

İzmir, 1 Mayıs'ı, işçiler, işsizler, öğrenciler ve kadınlarla 10.00-17.00 saatleri arasında Gündoğdu meydanında kutlayacak.

İzmir 1 Mayıs’ı Gündoğdu’da Kutlayacak
A+ A-

İzmir, 1 Mayıs'ı, işçiler, işsizler, öğrenciler ve kadınlarla 10.00-17.00 saatleri arasında Gündoğdu meydanında kutlayacak.

1 Mayıs kutlamaları, İzmir'de Gündoğdu meydanında yapılacak. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından oluşturulan tertip komitesinin başkanı DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, "İş güvencesi için, kıdem tazminatı için, toplumsal barışın tanzimi için, kiralık işçi bürolarına karşı, devlet memurlarının güvencesini ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalara karşı, HES'lere, RES'lere, doğa katliamına karşı, hukuksuz işten uzaklaştırmalara karşı, çocuk istismarına karşı İzmir halkıyla, tüm emekçilerle, işçilerle, işsizlerle, kadın ve öğrencilerle, 1 Mayıs'ı 100 binlerle kutlamak için girişimlerimizi yaptık" dedi.

"TÜM BİLEŞENLERİ DAVET EDİYORUZ"

Türk-İş'in 1 Mayıs'ı Çanakkale'de kutlayacağını, Türk-İş'in kararına saygı duyduklarını kaydeden Sarı, tüm bileşenleri Gündoğdu meydanında 1 Mayıs'ı kutlamaya çağırdı. Sarı, 1 Mayıs'ı işçiler ve emekçilerle en yoğun şekilde kutlayacaklarını belirterek "İşçilerin aleyhte çıkarılan yasalara karşı güçlü bir sesle emekçilerin 1 Mayıs'ta alanda olmasını talep ediyoruz çünkü işçi sınıfı saldırılara karşı güçlü bir sesle 1 Mayıs'ta haklı taleplerini dosta düşmana göstermek zorunda. 7 Haziran'dan sonra ülkede yaşanan terör ve bombalama olaylarında birçok kişi hayatını kaybetti. Üzerimize çöken bu korkuyu kırmak için 100 binlerle 1 Mayıs'ı kutlamak istiyoruz" diye konuştu.