CHP'li isimden ''Kadir Topbaş istifa etti'' iddiası !
Atatürk Havalimanı'nda uçak düştü
Olay yaratacak Meral Akşener anketi !

İzmir'de sağlık skandalı: 100'den fazla kişi zehirlendi

İzmir'de bulunan Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 100'den fazla kişinin yemekten zehirlendiği iddia edildi.

İzmir'de sağlık skandalı: 100'den fazla kişi zehirlendi
A+ A-

İzmir'de , Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören hasta, hasta yakını ve personel, 100’den fazla kişi yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle tedaviye alındı.

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören hasta, hasa yakınları ve hastane personeli, akşamyemeğinde, aynı yemek şirketinden gelen kadın budu köfte, ıspanak ve yoğurt yedi.

Bir süre sonra yemekten yiyen kişilerden bazıları rahatsızlandı. Baş dönmesi, mide bulantısı ve karın ağrısı şikayeti görülen 100’den fazla kişi, bu iki hastene ile çevre hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı

"SAYI ARTABİLİR ENDİŞE EDİYORUZ"

Kamu-Sen İzmir İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol, zehirlendiği düşünülen kişilerin tedavilerinin sürdüğünü ifade etti.

Doğruyol, "Akşam yemeğinde kadınbudu köfte, yoğurt ve ıspanak yemişler. Sayı artabilir endişe ediyoruz. Yemeklerin özelleştirilmesiyle yemek kalitesi çok fazla düştü. Hastaların ve çalışanların sağlığı bize göre ikinci plana atılıyor. Bu duruma acilen çözüm bulunması gerekiyor" dedi.

Rahatsızlananların tedavileri sürerken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İZİNLİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI GÖREVE ÇAĞIRILDI

Sağlık çalışanlarının da zehirlenmesi üzerine hastane yönetimleri izinli olan sağlık personellerini göreve çağırdı. Zehirlenme olayını duyan sağlık çalışanlarının ve hastaların yakınları soluğu hastanede aldı. zehirlenen sağlık çalışanları ve hastaların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

İHA