Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''
O rektörün halay görüntüleri ortaya çıktı

Karakaya’daki İlk Grup Eğitimi Tamamlandı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Genel Eğitim Planı çerçevesinde dağcılık eğitimi için seçilen Sivrihisar'daki Karakaya bölgesinde...

Karakaya’daki İlk Grup Eğitimi Tamamlandı
A+ A-

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Genel Eğitim Planı çerçevesinde dağcılık eğitimi için seçilen Sivrihisar'daki Karakaya bölgesinde başlayan eğitimlerin ilk bölümü tamamlandı.

Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen ileri kar buz eğitimini başarıyla tamamlamış 40 kişilik ekip, dağcılık eğitimlerinin bir diğer kademesi için belirlenen Karakayalar bölgesinde bir hafta geçirdi. Eğitimler, Eskişehir AFAD ekibinde yer alan ve Dağcılık Federasyonu tarafından yetkilendirilmiş eğitmenler tarafından verildi. Dağda arama kurtarmama eğitim aldıktan sonra görev yerlerine dönen ilk grup personel, Eskişehir AFAD İl Müdürü Recep Bayar ve personeline göstermiş olduğu ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ettiler.

Bu arada, Karakaya bölgesindeki eğitimlerin dönemler halinde devam edeceği, ikinci grubun ay içerisinde Eskişehir'e geleceği belirtildi.