Başbakan'dan ''cep''te vergi indirimi müjdesi
Kasko sigortasında flaş gelişme
Türkiye’nin ilk insansı robot fabrikası üretimine başladı

Kargı’da Kitap Okuma Şenliği

Çorum'un Kargı ilçesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi tarafından "Kitap Okuma Şenliği" etkinliği düzenlendi.

Kargı’da Kitap Okuma Şenliği
A+ A-

Çorum'un Kargı ilçesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi tarafından "Kitap Okuma Şenliği" etkinliği düzenlendi.

Kargı METEM tarafından "Bir yudum mutluluk kitap okuma senliği" adı altında etkinlik düzenledi. Etkinliğe 8. sınıf öğrencileri ile Metem öğrencileri katıldı. Etkinlik hakkında bilgiler veren Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmeni Selda Dönmez, etkinlik kapsamında yazar ve kitap tanıtımının yanı sıra farkındalık oluşturmak adına hep birlikte kitap okunduğunu belirtti.

Etkinlikte güncel yazarlardan İskender Pala, Ahmet Ümit ve Nazan Bekiroğlu tanıtıldığını söyleyen Dönmez, "Etkinlikte, tanıtım kapsamında yazarların hayatları ve eserleri hakkında bilgi verildi. Ayrıca yazarların söyleşilerini içeren video gösterileri izletildi" dedi.

Seminer sonrasında aynı yazarların kitaplarının sergilendiği stantlarda kitaplar hakkında bilgi verildiğini belirten Selda Dönmez, "3 tutku, kahve, çikolata ve kitap sloganıyla yola çıktık. Bu etkinlik ile öğrencilerde kitap okuma konusunda bilinç oluşturmayı ve yazarları ile birlikte kitaplarını da tanıtarak okuma konusunda merak uyandırmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Etkinlik sonunda etkinliğe katılan öğrencilere çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünün hazırlamış olduğu kitap ayraçları hediye edildi.