Başbakan'dan ''cep''te vergi indirimi müjdesi
Türkiye’nin ilk insansı robot fabrikası üretimine başladı
Hasarsız araç için uygun fiyat dönemi başladı

Karnaval Gelirini Hasta Çocuklara Bağışladılar

ADANA'da bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen Portakal Çiçeği Karnavalı'nda stant açarak hediyelik eşya satan bir grup hayırsever, elde ettikleri geliri...

Karnaval Gelirini Hasta Çocuklara Bağışladılar
A+ A-

ADANA'da bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen Portakal Çiçeği Karnavalı'nda stant açarak hediyelik eşya satan bir grup hayırsever, elde ettikleri geliri Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Gönüllüler Derneği aracılığıyla, tedavi gören çocukların ihtiyaçlarında kullanılması için bağışta bulundu.

Balcalı Hastanesi Gönüllüler Derneği'nde Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova ile Dernek Başkanı Güngör Uysal, bağışçılar Sibel Tetiker, Figen Yeşilli, Nejla Özdemir'le bir araya geldi. 4'üncü Portakal Çiçeği Karnavalı'nda stant açarak hediyelik eşya satan hayırseverler, miktarı açıklanmayan elde ettikleri geliri, muhtaç hasta çocukların ihtiyaçlarının karşılanması için Dernek Başkanı Güngör Uysal'a teslim etti. Uysal da hayırseverlere teşekkür plaketi verdi.

Güngör Uysal, 1987 yılından bu yana Balcalı Hastanesi bünyesinde 46 üye ile hizmet verdiklerini, bağışçıların destekleriyle 36 tıp öğrencisine burs verdiklerini, yatarak tedavi olan hasta çocukların ihtiyaç duydukları maddi ve manevi desteği sağlamak için çaba harcadıklarını söyledi. Uysal, Başhekim Yeşim Taşova'nın da göreve geldiğinden bu yana çok büyük desteklerini gördüklerini Taşova'nın kendilerinin en önemli bağışçılarından biri olduğunu ve şu ana kadar hiçbir taleplerini geri çevirmediğini vurguladı.

Prof. Dr. Yeşim Taşova da karnaval kapsamında satış gelirlerini hasta çocuklar için bağışlayan hayırseverlerin toplumsal duyarlılık ve farkındalığın en güzel örneklerinden birinin ortaya koyduğunu belirtti.

FOTOĞRAFLI