Karnından çıkan şeyi görünce çok şaşıracaksınız !

Karnından çıkan şeyi görünce çok şaşıracaksınız !

Suriyeli bir kadının karnından çıkan ur herkesi şoke etti.

Ülkesinde iç savaştan kaçarak 3 yıl önce Batman'a yerleşen Suriyeli Bestani'nin karnından 12 kilogram ur çıkarıldı.

Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne karın ağrısı ve şişkinliği, bulantı ve kusma şikayetleriyle başvuran 79 yaşındaki Fetva Bestani, yapılan tetkiklerin ardından acil ameliyat edildi. Bestani'nin karnındaki 12 kilogram ur, ameliyatla alındı.

Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Süleyman Öden, yapılan tetkikler sonucunda, çeşitli şikayetlerle hastaneye getirilen Bestani'nin karnında tespit edildikten sonra acilen uzman doktor Güneş Tekden ile  ameliyata girilerek  kitleyi çıkardıklarını dile getirdi.

''İlk kez böyle bir kitle görüyoruz''

Bugüne kadar hastanın yaşamasının ve kitelenin patlamamasının mucize olduğunu vurgulayan Öden, "Ameliyat, 3 saat sürdü. Hastamız, bir gece yoğun bakıma alındı. Daha sonra servise aldık. Aldığımız kitle, 12 kilogramdı. Bugüne kadar kendi cerrahi tecrübemizde genelde 12 santimetre sağ ve sol kadrana geleni vardı ama böyle 30 santimetre kadranı kaplayanı görmedim. İlk kez böyle bir kitle görüyoruz. Kitlenin ağırlığından dolayı hastada nefes darlığı şikayeti de vardı. Kitle alınca nefes darlığı şikayeti de ortadan kalktı'' şeklinde konuştu.

Etiketler kadın doktor kitle