Kaskı kafasında değil saksıda taşıdığı için ceza kesildi

Antalya Manavgat'ta polislerin yaptığı denetimlerde bir motosiklet sürücüsüne motosikletin arkasındaki sepette taşıdığı kaskı kafasına takmadığı için 2 bin 893 lira para cezası kesildi.

Kaskı kafasında değil saksıda taşıdığı için ceza kesildi
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Antalya'da Manavgat ilçesinde motosiklet kazalarında ölüm ve yaralanmaların önüne geçilebilmesi amacıyla motosiklet sürücülerine yönelik kask denetimi gerçekleştirildi. Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerince 1 haftalık denetimlerde 125'i kasksız sürücüye olmak üzere toplam 88 bin 517 TL para cezası tatbik edildi.

KASKI TAKMAK YERİNE TAŞIYAN SÜRÜCÜYE 3 BİN LİRAYA YAKIN CEZA

Motosiklet kullanırken başına takması gereken kaskı, motorun arkasındaki çiçek saksısına koyan R.D. isimli sürücüye kasksız ve ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan 2 bin 893 TL para cezası uygulandı.

Yapılan denetimlerdeki amacın ceza uygulamak değil, ölümlü ve yaralamalı kazaların önüne geçmek olduğunu belirten yetkililer, amaçlarının kask kullanımının yaygınlaştırılması olduğunu, kasksız motosiklet kullanan kimse kalmayıncaya kadar denetimleri sürdüreceklerini dile getirdiler.

İHA

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News