Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Kavakyeri Suyuna Kavuşuyor

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, vatandaşa sağlıklı içme suyu sağlamak için il genelindeki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kavakyeri Suyuna Kavuşuyor
A+ A-

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, vatandaşa sağlıklı içme suyu sağlamak için il genelindeki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı'nca, Köprübaşı Kavakyeri Mahallesinde yürütülen yoğun sondaj çalışmalarında sona gelindi. Mahalleli suyuna kavuşmak için son adım olan suyun gerekli analiz raporlarını bekliyor.

MASKİ Genel Müdürlüğü'nün Manisa'nın her köşesine içilebilir ve yeterli su temini için aralıksız devam ettiği çalışmalarından Köprübaşı ilçesi Kavakyeri Mahallesinde sona gelindi. Saniyede 5 buçuk litre su verebilen 200 metrelik sondaj kuyusundan sağlanan suyun numune alımı işlemi de tamamlandı. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından alınan su numuneleri, gerekli analiz çalışmaları yapılmak üzere İzmir Halk Sağlığı Laboratuvarı ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na gönderildi.

MUHTARDAN BÜYÜKŞEHİR VE MASKİ'YE ÖZEL TEŞEKKÜR

Köprübaşı ilçesi Kavakyeri Mahallesinde tamamlanan sondaj çalışmasıyla ilgili memnuniyetini dile getiren mahalle muhtarı İbrahim Arslan, "Mahallemizin suyu yetersiz ve içilebilir nitelikte değildi. Bununla ilgili müracaatımızı yaptık. Sağolsunlar hemen gelip çalışmaya başlayarak yeni sondaj açtılar. Saniyede 5-6 litre suyumuz çıktı. İnşallah susuzluğumuza çözüm olacak. Manisa Büyükşehir Belediyemize, MASKİ'yeve Köprübaşı temsilcimize teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.