Kemer sıkmanın yolları

Yaz gelirken harcamalarınızın da artacağını biliyorsunuz. İşte size ekonomi yaptıracak 5 öneri.

Kemer sıkmanın yolları
A+ A-

LEYDİTÜRK.COM ÖZEL

Yaz gelirken insan için sadece kilolar ve selülitler değil ekstra harcamalar da önemlidir. Bahardan çıkıp yaza girerken siz de finansal durumunuzu düzeltin. Daha sonra gidilecek tatili de hesaplayarak biraz paradan tasarruf etmek istiyorsanız bu önerileri uygulayabilirsiniz:

1. Cüzdanınızı temiz tutun. İndirim kuponu mağaza kartları ile harcama yaptığınız kartlar ayrı yerlerde dursun. Tüm kartlarınızı, kuponları vb. eşyanızı aynı cüzdanda tutarsanız daha fazla alışveriş yaparsınız.

2. Ödemeleriniz tek portal üzerinden topluca yapın. Banka üzerinden bu düzenlemeyi yapabilirsiniz. Fiks gider sizi daha az harcamaya itecektir.

3. Akıllı telefonunuz varsa bankanızın aplikasyonunu sanal mağazadan indirin ve avantajlarından yararlanın.

4. Yazın yapacağınız tatil planı ufak ya da büyük olsun mutlaka her gider detayını düşünün bu ayıp değildir. Tatilde harcamanızı sürekli kontrol ederek kendisini kasmayın fakat 5-6 günlük dinlence sonraki 2 ayınızı da finansal olarak zorlamasın.

5. Biriktirdiğiniz faturaları mutlaka ay sonu gelen banka ekstresiyle karşılaştırın. Bazen ödeme esnasında bir karışıklık çıkabilir ya da biri kartınızdan para çalıyor olabilir. Bu tür olaylar son zamanlarda sık yaşanıyor.


Yasal Uyarı: Yayınlanan bu haberin tüm hakları saklıdır. Kaynak gösterilse dahi bu haber kullanılamaz. Kullanım ihlallerinde Haber3 Yayın Grubu yasal haklarını saklı tutar.