Vahşet ! 6 aylık hamile eşini...
Beşiktaş - Başakşehir: 1-1
Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !

Keşmir'deki Polis Müdahalesi

Polisin müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 4'e yükseldi

Keşmir'deki Polis Müdahalesi
A+ A-

YENİ DELHİ (AA) - Hindistan'ın kuzeyindeki Cammu Keşmir'de sokağa çıkma yasağını çiğneyerek bir araya gelen yüzlerce genç ile polis arasında çıkan çatışmada ölenlerin sayısı 4'e çıktı.

Yetkililer, bir kişinin güvenlik güçlerinin attığı gaz kapsülünün başına isabet etmesi sonucu öldüğünü açıkladı.

Srinagar kentinde sokağa çıkma yasağı uygulandığını hatırlatan yetkililer, ölen kişinin yasağı protesto eden ve polise taş atan göstericiler arasında olduğunu kaydetti.

Ölenler arasında yaşlı bir kadının da bulunduğunu belirten yetkililer, çatışmalar sonucu bazı kişilerin de yaralandığını söyledi.

Handwara kentinde güvenlik güçlerinin, bir askerin genç bir kızı taciz ettiği iddiaları üzerine toplanan kalabalığa ateş açması sonucu 3 kişi yaşamını yitirmişti. Olayın ardından bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Yasağa rağmen toplanan yüzlerce genç, ölümleri protesto etmişti.

İngiltere'den 1947 yılında bağımsızlıklarını kazanan Hindistan ve Pakistan, Keşmir nedeniyle 1948, 1965 ve 1971 yıllarında olmak üzere 3 kez savaştı. Hindistan, Pakistan'ı, çeşitli grupları Cammu Keşmir eyaletinde saldırılar düzenlemeleri için silahlandırmakla suçluyor. Cammu Keşmir'deki şiddet olaylarında 70 binden fazla kişinin yaşamını yitirdiği düşünülüyor.

Hindistan, Müslümanların çoğunlukta olduğu Cammu Keşmir'de yarım milyon asker bulunduruyor.