Kızılay yöneticilerine ödenen maaşlar ortaya çıktı

Kızılay yöneticilerine ödenen maaşlar ortaya çıktı

Yardım kuruluşu Kızılay’ın genel müdürlerinin 27 bin ile 38 bin TL arasında maaş aldığı ortaya çıktı.

Son yıllarda sık sık tartışmaların odağından olan Kızılay’ın yöneticilerine temmuz ayında ödenen maaşlar ortaya çıktı.

Birgün gazetesinden İsmail Arı'nın haberine göre Kızılay Yatırım Holding adı altında holdingleşen Kızılay şirketlerinin yöneticilerine 27 bin ile 38 bin TL arasında maaş ödeniyor.

En yüksek maaş ise Kızılay’ın Sağlık A. Ş. isimli şirketinin genel müdürüne veriliyor. Genel müdüre geçen temmuz ayında tam 38 bin 600 TL maaş ödendi. Bu maaş asgari ücretin yaklaşık 7 katına denk geliyor.

Kızılay Yatırım Holding’de Finansal İşler Müdürü'ne ise 37 bin 519 TL maaş ödendi. Yine Kızılay Yatırım Holding’in Pazarlama ve Kurumsal İletişim Başkanı da 37 bin 397 TL maaş aldı.

Kızılay’ın İdari ve Mali İşler Genel Müdürü'ne 34 bin 740 TL ödenirken, Yönetişim Ofisi Başkanı'nın ise 34 bin 740 TL maaş aldığı öğrenildi.

Kızılay’ın Toplumsal Hizmetler Genel Müdürü ise 34 bin 740 TL maaş alıyor.

Kızılay’ın yöneticilerine ödenen yüksek maaşlar bununla da sınırlı değil. Kızılay Bakım A.Ş.’nin genel müdürüne, Kızılay Yatırım Holding A.Ş. Malatya şubesi genel müdürüne, kurumsal gelişim grup direktörüne, insan kaynakları grup direktörüne ve iş geliştirme koordinatörüne de 27 bin TL’nin üzerinde maaş veriliyor.

 Bunların dışında Kızılay’da direktör unvanlı yöneticileri ise 23 bin TL maaş alıyor. Bunların dışında birçok yöneticiye ödenen maaş ise 16 bin ile 20 bin TL arasında. 2019 yılında Kızılay’da direktör unvanlı yöneticilere 16 bin TL maaş ödeniyordu.

 

Birgün