Pes artık ! ''Flakka krizi'' numara çıktı
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek
İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama

Kocaeli Gençlik Çalıştayı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (1)-"Biz yola çıkarken özgür, donanımlı, kendine güveni tam bir gençlik hayal ediyorduk. Elhamdülillah bu gençliği şimdi karşımızda görüyoruz. Bizi menfaat değil, çıkar değil, rüyalarımız, ideallerimiz bir ara

Kocaeli Gençlik Çalıştayı
A+ A-

KOCAELİ (AA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yola çıkarken özgür, donanımlı, kendine güveni tam bir gençlik hayal ettiklerini belirterek, "Elhamdülillah bu gençliği şimdi karşımızda görüyoruz. Bizi menfaat değil, çıkar değil, rüyalarımız, ideallerimiz bir araya getirdi" dedi.

Davutoğlu, Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Kocaeli Gençlik Çalıştayı"nda, "AK Gençlik burada, Hocasının yanında" sloganı atan gençlere, "Ben de sizin yanınızdayım. Bu sloganları o kadar yürekten söylediniz ki Allah 1 Kasım seçimlerinde bize zaferi nasip eyledi" diye seslendi.

Böyle dinamik, güçlü, aktif, başarılı, istikrarlı teşkilatlara sahip başka bir parti olmadığını ifade eden Davutoğlu, sadece AK Parti gençliğinin böylesine yürekli ve çalışkan olduğunu dile getirdi.

Önceki gün Ankara'da 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu'na katıldığını, gençlik ve belediye temalı bu sempozyumda şehirleri, ilçeleri, gençler için daha yaşanır kılacak projeleri yakından görme imkanına sahip olduklarını anlatan Davutoğlu, dereceye giren projelerin tüm illere, ilçelere ve beldelere örnek teşkil etmesi temennisinde bulundu.

Kocaeli'nin, kutlu yürüyüşlerinin kutlu duraklarından biri olduğunu ifade eden Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kocaeli, 2001 yılında bize inanmış, 2002'de ilk sandık önüne geldiğinden itibaren de desteğini artırarak hep bizimle olmuştur. Yerel seçimlerde yüzde 50'yi aşmış, genel seçimlerde yüzde 56'ya ulaşmış, referandumlarda yüzde 71'i sağlamış bir dava şehridir Kocaeli. İnanıyorum ki bizim Kocaeli ile olan bağımız bundan sonra daha da güçlenecek. Bundan sonra da daha da güzel, daha da hayırlı neticelere yine birlikte ulaşacağız. Diğer partiler, herhangi bir şekilde böyle toplantılarla, halkla bir araya gelemiyor. Onlar kendi kurultay oyunlarıyla meşgul. Biz ise seçimi bitirdik, sanki kampanya devam ediyormuş gibi yollara revan olduk. Zafer rehaveti bizde yok."

- "Biz enerjiyi milletimizden alırız"

Başbakan Davutoğlu, "Hükümeti kurduktan sonra hafta içinde bir gün doğuda, bir gün batıda olacağım" diye söz verdiğini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Biz enerjiyi milletimizden alırız, hem çalışırız hem de nakış nakış bu ülkenin birliği, beraberliği için yola düşer, milletimizi buluştururuz. Biz yola çıkarken özgür, donanımlı, kendine güveni tam bir gençlik hayal ediyorduk. Elhamdülillah bu gençliği şimdi karşımızda görüyoruz. Bizi menfaat değil, çıkar değil, rüyalarımız, ideallerimiz bir araya getirdi. Biz büyük hedeflerden bahsedince, bazıları çıktılar dediler ki 'Bunlar rüya görüyor, hayal kuruyor'. Gençler hep hayal kurun, aileniz, ülkeniz, İslam dünyası, insanlık için. Evet bizim ülkemiz için hayallerimiz var. Hayali olmayanlar, rüyası, ideali olmayanlar utansın. Zira biz birbirimize hakkı ve sabrı tavsiye etmek üzere bir araya geliriz. Biz birbirimize doğruları telkin etmek üzere bir araya geliriz."

Salondaki gençlere "Sizler de öyle dostluklar kurunuz ki bu yaşlarda, son nefese kadar sürsün bu dostluklar. Son nefese kadar birbirinize hakkı, sabrı, güzel ahlakı, hikmetli sözü tavsiye edin" dedi.

Gençlerle bir araya gelmekten heyecan ve mutluluk duyduğunu dile getiren Davutoğlu, "Hiçbir zaman enerjinizi kaybetmeyin. Hiçbir zaman hiçbir oyun, tuzak karşısında moralinizi bozmayın. İnancınızı yitirmeyin. İnandığınız yolda yürümekten yorulmayın. AK Parti'nin aziz gençliği olarak, bıkmadan, usanmadan ideallerinizin arkasında yürümeye devam edin" diye konuştu.

(Sürecek)