İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''
Adalet Bakanı'ndan çarpıcı sözler !

Kocaeli'de Drone Ve Multikopter Kullanımı Yasaklandı

KOCAELİ Valiliği terör örgütlerinin insansız hava araçları ile bombalı saldırı ve keşifte bulunma ihtimaline karşı izin almadan drone ve multikopter...

Kocaeli'de Drone Ve Multikopter Kullanımı Yasaklandı
A+ A-

KOCAELİ Valiliği terör örgütlerinin insansız hava araçları ile bombalı saldırı ve keşifte bulunma ihtimaline karşı izin almadan drone ve multikopter tarzı araçların kullanımını yasakladı.

Kocaeli Valiliği'nde yapılan açıklama ile drone ve multikopter tarzı insansız hava araçlarının kullanımı yasaklandı. Gerekçe olarak terör örgütlerinin gösterildiği açıklamada şöyle denildi:

"Ülke genelinde terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda, birçok terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, barındıkları yerlerde yapılan aramalarda patlayıcı madde, silah, mühimmat, drone ele geçirilmiştir. Terör örgütlerinin insansız hava araçları ve benzerlerini bombalı saldırı ve keşif amaçlı eylemlerde kullanabilmek amacıyla bulundurdukları ve kullandıkları anlaşılmıştır. Bu kapsamda, ilimizde ülke güvenliği ve ekonomisi için önemli ve stratejik tesislerin yaygın ve çok olması, kamu güvenliğinin ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin tam ve etkin olarak sağlanabilmesi amacıyla Kocaeli ili sınırları içinde kişi ve kurumlar tarafından her ne suretle olursa olsun ikinci bir emre kadar, Valiliğimizden izin alınmaksızın drone ve multikopter ve benzeri insansız hava araçlarının kullanılması, uçurulması yasaklanmıştır."

Karara uymayanlar hakkında Kabahatlar Kanunu'na göre ceza verileceği bildirildi.