Kumar baskınında yakalandı, sözleri pes dedirtti!

Kumar baskınında yakalandı, sözleri pes dedirtti!

Bursa'da koronavirüs kısıtlamalarını ihlal ederek kıraathanede kumar onayan şüphelilere, polis ekipleri tarafından baskın düzenlendi. 47 bin 300 TL para cezasının kesildiği operasyonda gözaltına alınan bir şüpheli, ''Beşiktaş-Trabzonspor maçını izliyorduk, maalesef yenildik, burası aile kıraathanesi’'' dedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği Ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına ve pandemi genelgesine uymayan bir kıraathanede, kumar oynandığı bilgisine ulaştı. Ekipler, camları siyah perdeler ile kapatılan kıraathanenin çevresini ablukaya aldı. Kıraathaneye baskın düzenleyen ekipler, içeri girdiklerinde 11 şüphelinin kumar oynadığını gördü.

"BEŞİKTAŞ-TRABZONSPOR MAÇINI İZLİYORDUK, BURASI AİLE KIRAATHANESİ’’

11 şüpheliye, ‘Sokağa Çıkma Kısıtlaması’na Uymamak’ ve ‘Kumar Oynamak’ suçlarından toplamda 47 bin 300 TL para cezası uygulanırken, ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bir şüpheli, gazetecilere ‘Beşiktaş-Trabzonspor maçını izliyorduk, maalesef yenildik. Bize kısıtlama yok, ailecek toplandık maç izledik burası aile kıraathanesi’’ dedi.

Diğer bir şüpheli ile gazetecilerin ‘Neden kumar oynuyorsunuz’ sorusuna ‘Zevk için’ diye cevap verdi.

Ekiplerin, kıraathanede arama yaptığı sırada bir oyun sever ise kaçmaya çalıştı, ancak ekipler tarafından yakalandı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

İHA