Hoffenheim - Başakşehir: 3-1
Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
Erdoğan'dan AB ve ABD hakkında sert sözler

Kürtler Menbiç'e girdi !

ABD güçleri IŞİD'i vururken Kürt güçleri de Menbiç'teki IŞİD'lilerle çatışıyor.

Kürtler Menbiç'e girdi !
A+ A-

Menbiç'ten gelen son dakika haberlere göre kenti ele geçirmek için Kürt güçleri şiddetli bir şekilde saldırıyorlar. ABD havadan vururken kente giren Kürtler ise sokaklarda çatışıyor. Gelen son bilgilere göre Menbiç düştü düşecek...

İnternethaber'in yerel kaynaklardan derlediği bilgilere göre; IŞİD karşıtı uluslararası koalisyon güçlerine ait savaş uçakları, Ayşe ve Furkanhastanelerinin etrafı ile kentin sanayi bölgesini 20 kez hedef aldı.

IŞİD EMİRİ ÖLDÜRÜLDÜ

Bombardımanda, aralarında IŞİD'in Menbic batı cephesi askeri sorumlusu Ebu Suheyl El Maaravi adlı emirinin de bulunduğu onlarca örgüt mensubu etkisiz hale getirildi.

KÜRTLER KENT MERKEZİNDE ÇATIŞIYOR

Menbic’in Sebi Behrat Kavşağı ve Ulusal Hastane çevresinde dün geceden beri Kürt güçleri ile IŞİD arasında çatışmalar yoğunlaştı.

Çatışmalarda da 15 IŞİD'li öldürüldü ve örgüt mensuplarına ait 5 ceset savaşçıların eline geçti.

MENBİÇ NEREDE NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

Suriye’nin en hararetli bölgesi şu an Türkiye’den bir saat, IŞİD’in karargâhıRakka’dan ise iki saat uzaklıktaki Menbic. Menbic, Türkiye sınırında Karkamış'ın karşısında yer alan Cerablus'un güneyinde yer alıyor.

Savaş öncesinde 100 bin kişilik nüfusuyla Halep’e bağlı olan Menbiç'te Araplar başta olmak üzere Kürtler, Türkmenler ve Çerkesler yaşıyordu.