Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''
O rektörün halay görüntüleri ortaya çıktı

Kütahya’da Kutlu Doğum Haftası Coşkusu

Kütahya İl Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında, Lalezar Yatılı Kız Kur'an Kursu'nda

Kütahya’da Kutlu Doğum Haftası Coşkusu
A+ A-

Kütahya İl Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında, Lalezar Yatılı Kız Kur'an Kursu'nda

etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe Vali Şerif Yılmaz, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Yardımcısı Şükrü Özcan, İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ve vatandaşlar katıldı.

Kütahya İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Diyanet İşleri Başkanlığının Kutlu Doğum Haftası'nda "Hz. Peygamber, Tevdit ve Vahdet, Gelin Birlik Olalım" konusunu ele aldığını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından "Peygamberimizin Hayatı" adlı kitaptan Lalezar Kursu bünyesinde yapılan Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrenciler Naime Beyazıd, Feriha Kurtul ile Sevim Yıldız'ın hediyelerini Vali Şerif Yılmaz verdi.

'Peygambere Hasret" konulu şiir yazma yarışmasında dereceye giren öğrenciler Hilal Kandemir, Sevim Yıldız ile Betül Öztürk hediyelerini Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu'nun elinden aldı.

'Peygamberim ve Ben Bir Gün" konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler Feriha Kurtul, Rabia Bekar ile Fatma Zehra Çiçek'in hediyelerini Vali Yardımcısı Şükrü Özcan verdi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler Fadime Nur Vural, Merve Kabaağaç ile Elif Özçelik ise hediyelerini İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül'ün elinden aldı.

Program sonrası Parmakören Kız Kur'an Kursunda eğitimlerini tamamlayıp hafız olan öğrencilere, Vali Şerif Yılmaz tarafından hediye verildi ve Peygamber Efendimiz'in (SAV) Sakal-ı Şerif'i ziyareti yapıldı.

Protokol, törenin ardından Lalezar Kur'an Kursu'nun sınıflarını gezdi.(EFE)