Alman polisi açık açık yazdı: PKK için görevdeyiz
Kasko sigortasında flaş gelişme
Başbakan'dan ''cep''te vergi indirimi müjdesi

Kutlu Doğum Haftası Programı Hereke’de Yapıldı

Körfez Belediyesi Kutlu Doğum Hatfası etkinlikleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi.

Kutlu Doğum Haftası Programı Hereke’de Yapıldı
A+ A-

Körfez Belediyesi Kutlu Doğum Hatfası etkinlikleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi.

Bu yıl 11-17 Nisan 2016 tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası kapsamında Körfez'de de bir etkinlik düzenlendi. Yukarı Hereke bölgesinde Hereke Düğün Salonunda gerçekleştirilen programa Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş, Körfez Müftüsü Hasan Erdoğan, Yukarı Hereke Ulu Camii İmamı Recep Yüksel ve Herekeli vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı, Kuran-ı Kerim tilaveti ve Peygamber Efendimizin hayatını anlatan sinevizyon gösterisi ile başlayan program açılış konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Yusuf Doğan, Diyanet İşleri Başkanlığının Kutlu Doğum Haftası'nda "Hz. Peygamber, Tevdit ve Vahdet, Gelin Birlik Olalım" konusunu ele aldığını ifade etti. Doğan, "Peygamber Efendimizin ümmeti olmak şereflerin en büyüğü. Var olmamızın sebebi peygamberimizin yaratılmış olmasıdır. Bu nedenle Hz. Muhammed'in ümmeti olmaktan ne kadar övünsek dua etsek azdır" dedi.

Hereke İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin ilahi okumasıyla devam eden programda misafirlere gül dağıtıldı. Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş, "Bizi insan olarak yaratan, iman ve akıl bahşeden, bizi birbirimize kardeş yapan Allah'a hamdolsun. Kainatı nurlandıran, Peygamberlerin son halkası Hz. Muhammed'e salat olsun. Allah-u Teala hepimizi kardeş eylesin" dedi. İsa Taş programın ardından katılımcılara Peygamber Efendimizin getirmiş olduğu o evrensel mesajları çok iyi anlamalı kardeşliğimize birlik ve beraberliğimize asla zarar vermemeliyiz. ifadelerini kullandı.

Program çekilen fotoğrafların ardından sona erdi.