LGS sınavına giren öğrencinin cevap kağıdı kayboldu

LGS sınavına giren öğrencinin cevap kağıdı kayboldu
Güncelleme:

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde Liselere Geçiş Sistemi sınavına giren bir öğrencinin, cevap kağıdının kaybolduğu ortaya çıktı. Tüm emeğinin boşa gittiğini belirten Pınar Akbaş, ''Şu anda sınava hiç girmediğim görünüyor'' dedi.

Kadirli Şehit Musa Sarıgöz Ortaokul 8'inci sınıf öğrencisi Pınar Akbaş, 20 Haziran'da yapılan LGS sınavına yine kendi okulunda girdi. 16 Temmuzda sınav sonucunun açıklanmasını beklemeye başlayan aileye okuldan telefon gelerek öğrenci ile birlikte okula gelmeleri istendi. Öğrencinin annesi Sevgi Akbaş kızını da alarak okula gitti. Okul yetkilileri aileye öğrencinin sınav cevap kağıdının kayıp olduğunu ve Pınar Akbaş'ın bu konuda bilgisine başvuracaklarını söylediler. Sınav sonucunu beklerken aldığı bu haberle şok yaşayan öğrenciye sınava kesin girip girmediği soruldu.

"TÜM EMEĞİM BOŞA GİTTİ"
Sınav sonrası üzerinde adının yazılı olduğu soru kitapçığını da aldığını söyleyen Pınar Akbaş, "Ben okulumda sınava girdim. Ancak geçtiğimiz hafta bizi okula çağırarak optiğimin kaybolduğunu söylediler. Sınava çok çalışmıştım tüm emeğim boşa gitti. 76 soru cevapladım. Bazı soruları da boş bıraktım. Benim sınava girdiğim salonda arkadaşımda vardı beni sınavda o da gördü. Şu anda sınava hiç girmediğim görünüyor" dedi.

"KIZIMIN GELECEĞİ İLE OYNAMASINLAR"
"Kızımın geleceği ile oynanmasın" diyen anne Sevgi Akbaş ise, "Bizi okuldan çağırdılar geldik. Kendilerini Bakanlıktan aramışlar sanırım bize öyle dediler ve kızımın cevap optik kağıdının kayıp olduğunu söylediler. Pandemi dönemimde kızım sürekli ders çalışmıştı. Dershaneye de göndermiştim. Bana adresime en yakın okula göndeririz dediler. Ben öyle olsun istemiyorum kızımın hakkının aranmasını istiyorum. Bakanlıktan ve Cumhurbaşkanımızdan bu konuda yardım bekliyorum" şeklinde konuştu.

"NEREDE KAYBOLDU HENÜZ BİLMİYORUZ"
Konuyla ilgili Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız ise Bakanlıktan şube müdürünün arandığını ve konudan haberdar olduklarını belirterek, "Öğrencimizin cevap kağıdının birinin olmadığı söylendi. Soru kitapçığının arasında mı kaldı, buradan gönderildi başka yerde mi kayboldu henüz bilmiyoruz. Bakanlık oradan araştırıyor biz de buradan araştırıyoruz. Aileyi bunun için okuldan aradılar ve bilgilendirdiler" dedi.

İHA