TSK, İdlib'de ilerliyor ! Helikopterle uyarı broşürleri dağıtıldı
Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama

Lise Öğrencisi Duygulandırdı

MERSİN'de "10 Nisan Polis Günü" kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında ikinci olan Mezitli Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrenci...

Lise Öğrencisi Duygulandırdı
A+ A-

MERSİN'de "10 Nisan Polis Günü" kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında ikinci olan Mezitli Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrenci Nisanur Çavuşoğlu, 200 TL'lik ödülünün şehit ailelerine verilmesini istedi.

Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotim Projesi faaliyetleri kapsamında "10 Nisan Polis Günü" kapsamında, il merkezinde yer alan lise ve dengi okullar arasında resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi. Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi. Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, törende yaptığı konuşmada, ülke geleceğinin şekillenmesinde önemli rol oynayacak çocukların gelişmelerine, yeniliklerle donanıp nitelikli hale gelmelerine engel teşkil edebilecek zararlı maddelerle, bunların tüccarları ve istismar edenlerle mücadelenin önemli bir boyut kazandığını söyledi.

ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLADI

Daha sonra yarışmalarda dereceye giren 10 öğrenciye ödülleri verildi. Kompozisyon dalında ikinci olan Mezitli Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrenci Nisanur Çavuşoğlu, kendisine verilen ödülü şehit ailelerine ve onların çocuklarına verilmesini isteyince duygulu anlar yaşandı. Bunun üzerine Emniyet Müdürü Baştuğ, Çavuşoğlu'nun örnek davranışını takdir ederek şehit aileleriyle ilk buluşma kendisini davet edeceklerini söyledi. Nisanur Çavuşoğlu gazetecilere ikincilik ödülünü şehit ailelerine bağışlamak istediğini belirterek, "Bizlerin vatanımızı, devletimizi ve milletimizi koruyan askerlerimize ve polislerimize minnet borcumuz var. Özellikle bu kutlu davada şehit olan şehitlerimiz gazilerimizin çocukları bize emanet. Bu ödülü benden çok onların hak ettiğini düşündüm. Biz devletçe, milletçe sonuçta ümmet olarak kardeşiz. O yüzden ben ödülümü şehit ailelerinin çocuklarına vermek istedim" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI