Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

Macaristan'dan Asselborn'a Tepki

Macaristan Dış Ticaret ve Dışişleri Bakanı Szijjarto:- ''Macaristan'ı daha önce eleştirenler şimdi Macar çözümünü kabul ediyorlar. Yasa dışı göç çözümünde Jean Asselborn'un temsil ettiği politika gerçekleştiği takdirde terör tehlikesi artar, kamu güvenliğ

Macaristan'dan Asselborn'a Tepki
A+ A-

BUDAPEŞTE (AA) - Macaristan Dış Ticaret ve Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto, Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn'un, Macaristan'ın mülteci krizi konusundaki tutumunu eleştiren açıklamalarına tepki gösterdi.

Szijjarto, Asselborn'un, Neue Osnabrücker Zeitung dergisine verdiği röportajda Macar Başbakanı Viktor Orban'ı eleştirip, ''Eğer Almanya geçen yaz Macaristan gibi dikenli tel örgü ve cop ile müdahalede bulunsaydı Avrupa Birliği paramparça olurdu.'' şeklindeki ifadelerine cevap verdi.

Szijjarto, Macarların art arda iki defa Macar Hükümetini ve Başbakanını büyük çoğunlukla seçtiğini ve Lüksemburg Dışişleri Bakanının da bu karara saygı duyması gerektiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

''Macaristan, sığınmacı krizinin başlangıcından itibaren dış sınırların korunması ve kurallara uyulmasını talep etti. Macaristan'ı daha önce eleştirenler şimdi Macar çözümünü kabul ediyorlar. Yasa dışı göç çözümünde Jean Asselborn'un temsil ettiği politika gerçekleştiği takdirde terör tehlikesi artar, kamu güvenliği bozulur, kurallara uymak yerine görünmez durumlar oluşur.''