Maçın Ardından

- Trabzonspor Teknik Direktörü Mandıralı: "Trabzonspor'un mutlaka kabuk değiştirmesi, oyuncu kadrosunu gözden geçirmesi lazım"- Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Avcı: "Keyifli bir maç olmadı ama kazanmaya yakındık"

Maçın Ardından
A+ A-


TRABZON (AA) - Trabzonspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, Trabzonspor'un mutlaka kabuk değiştirmesi, oyuncu kadrosunu gözden geçirmesi gerektiğini söyledi.

Mandıralı, Spor Toto Süper Lig'de 1-1 biten Medipol Başakşehir maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmaya kazanmak için çıktıklarını belirterek, "Ama maalesef istediğimiz oyunu ne ilk yarı ne ikinci yarı ortaya koyamadık. Böyle olunca da bir puan aldık. Kazansak yukarılara çıkma şansımız olurdu ama olmadı." dedi.

İşlerinin çalışmak olduğunu ifade eden Mandıralı, "Mevcut kadroyla en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Elimizden gelen bu maçta bu kadardı. Yenilebilirdik de kazanabilirdik de ama oynanan futbol ne camiamızı ne bizleri ne oyuncularımızı tatmin etmedi." diye konuştu.


- "Çalışacakmışız gibi kendimizi hazırlıyoruz"


Hami Mandıralı, bir soru üzerine, kendisinin bir yılı opsiyonlu olmak üzere 1,5 yıllık sözleşmesinin olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

"Şahsım ile ilgili ne olacak ne olmayacak bilmiyorum. Çalışacaklar mı bizimle, çalışmayacaklar mı bilmiyorum. Biz çalışacakmışız gibi kendimizi hazırlıyoruz. Bir scaut ekibi kuruldu. Oyuncular bize sunuyorlar, biz izliyoruz, fikirlerimizi söylüyoruz. Trabzonspor'un mutlaka kabuk değiştirmesi, oyuncu kadrosunu gözden geçirmesi lazım. Yarışmacı takım olmak istiyorsanız bütünüyle, sahanın her yerinde güçlü olmalısınız. Biz bunun sıkıntısını çekiyoruz."

Mandıralı, maçta sakatlanarak ambulans ile hastaneye kaldırılan Ramazan Övüç'ün omzunda küçük bir kırık bulunduğunu ve bunun düzelebilir olduğunu sözlerine ekledi.


- Avcı'nın açıklamaları


Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı ise orta sahada baskıyı oluşturmak üzerine oyun planlarını kurduklarını belirterek, "Rakibin çok önemli boşlukları vardı, merkezde de kenarda da boşluk veriyorlardı. Bir de rakip, son 4 maçın 3'ünü duran top veya devamından attığı gollerle kazanmış. Duran top bizim için de çözüm noktasıydı. Oyunun başında duran toptan öne geçtik." dedi.

Daha sonraki oyunlarıyla ilgili eleştiride bulunan Avcı, şöyle devam etti:

"Daha tepkili, topa sahip olabilirdik. 30. dakikaya kadar topa sahip olmadık, toplar kaybettik. Oyunu daha evvelden koparabilirdik. Rakip kalecinin 3 tane kurtardığı pozisyon var. Bunlar belki gol olsa oyunu koparabilirdik ama oyun anlamı itibarıyla ilk yarıdaki oyundan tatmin olmadık. Çok mu pozisyon verdik? Hayır, vermedik. Duran topun devamından gol yedik."

Avcı, ikinci yarı oyun kontrolünün kendi ellerinde olduğunu kaydederek, "Rakip, bizim ceza sahamıza girmedi ama biz bu sefer yanlış orta, yanlış şut, yanlış pas, yanlış tercihler yaptık. Keyifli bir maç olmadı ama kazanmaya yakındık. Avrupa yarışı bizim için devam ediyor. Trabzonspor'u yaklaştırmadık. 1,5-2 senedir dördüncülükte seyreden bir takım var. Deplasmanda puan puandır. Oyuncuları tebrik ediyoruz. Altı haftalık süreçte kazanıp yukarılara yanaşmaya devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.