Hoffenheim - Başakşehir: 3-1
Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
Erdoğan'dan AB ve ABD hakkında sert sözler

Maçın Ardından

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Arslan:- "Mücadele ettik ama olmadı, geriye dönüş arzusu önemliydi"- Kasımpaşa Teknik Direktörü Çalımbay:- "Daha rahat kazanmamız gerekiyordu ama 10 kişi kalan takıma karşı oynamak zordur"

Maçın Ardından
A+ A-

MANİSA (AA) - Spor Toto Süper Lig'de Kasımpaşa'ya 1-0 mağlup olan Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü Cihat Arslan, "Mücadele ettik ama olmadı, geriye dönüş arzusu önemliydi" dedi.

Arslan, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, üst sıralar için önemli bir müsabakada Kasımpaşa gibi organize olmuş düzgün bir takımla mücadele ettiklerini söyledi.

10 kişi kalmadan önce Rodallega ile önemli bir pozisyondan faydalanamadıklarını hatırlatan Arslan, şöyle devam etti:

"Onların da bir şutu vardı, daha sonra 10 kişi kaldık, o nedenle müsabaka zorlaştı bizim açımızdan. Ancak takımın mağlubiyetten dolayı gösterdiği reaksiyon önemliydi. Mücadele ettik ama olmadı, geriye dönüş arzusu önemliydi. Maçlarda pozisyonları anlık görüyoruz ancak Fırat Aydınus'un ego çatışması oldu. Egosunu biraz ön plana çıkardı. Karar doğrudur, yanlıştır, hakem de hata yapar bizim gibi. Ancak taraftar 'hakem gol atsana' diyorsa hakem yanlış yerdedir. Ancak mağlubiyetin kartla alakası yok."

Arslan, kaleci Fatih Öztürk'ün performansının hatırlatılması üzerine, kalede yaşanan rekabetin ardından Fatih'in Lukac'tan formayı aldığını belirterek, "Bırakmadığı sürece onu oynatırız." dedi.

Mağlubiyeti 1 kişiye mal etmesi halinde kırmızı kart gören Vaz Te'yi kaybedeceğini bildiren Arslan, "Uzun süre 10 kişi kaldık. Ondan bir daha aynı hatayı yapmamasını isterim." ifadelerini kullandı.

Arslan, sözleşmesinin uzatılmasıyla ilgili olarak da çok memnun olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Hani mutlu kelimesi tartışılır ama huzurlu olduğum yerdeyim, Akhisar'ın yabancısı değilim. Sezon başında Cihat Arslan, Akhisar Belediyespor için riskti ve kulübü emanet ediyorlardı. Onlara teşekkür ediyorum. Çok şükür onları mahcup etmedik, şimdiye kadar çok mutluyum. Gelecek senenin de planlarını yapmamız lazım. Ancak bu süreçte maçlarımızı kimseye haksızlık etmeden oynayacağız."


- Kasımpaşa cephesi


Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, maç öncesinde rakipleriyle kırkar puanlarının bulunduğunu, aldıkları galibiyetin önemli olduğunu söyledi.

Akhisar Belediyespor 10 kişi kalınca bu avantajı iyi değerlendirdiklerini kaydeden Çalımbay, şunları kaydetti:

"Geçen hafta başlayan bir çıkışımız vardı, kalan 6 maçı da iyi bitirmemiz gerekiyor. Ligin ikinci devresinde sakat ve cezalı oyuncumuz çoktu. Son 2 maçtır yüzde 90 ideale yakın bir kadroyla mücadele ediyoruz ve iyi işler yapıyoruz. Bugün daha rahat kazanmamız gerekiyordu ama 10 kişi kalan takıma karşı oynamak zordur. Defansımız mükemmel oynadı. Uzun bir aradan sonra gol yemeden bir maçı bitirdik. Önümüzdeki 6 maçı kazanmamız gerekiyor."