Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Madagaskar'daki Hükümet Krizi Sona Erdi

ANTANANARİVO (AA) - Madagaskar'da hükümetin geçen hafta istifasının ardından başbakan olarak görevlendirilen eski İçişleri Bakanı Olivier Mahafaly...

Madagaskar'daki Hükümet Krizi Sona Erdi
A+ A-

ANTANANARİVO (AA) - Madagaskar'da hükümetin geçen hafta istifasının ardından başbakan olarak görevlendirilen eski İçişleri Bakanı Olivier Mahafaly Solonandrasana, görevi resmen devraldı.

Başbakanlıkta düzenlenen törenle görevi eski Başbakan Jean Ravelonarivo'dan teslim alan Solonandrasana, kalkınma hedeflerinin gerçekleştirilmesi için ülkedeki tüm güçleri ciddiyetle çalışmaya çağırdı.

Solonandrasana, "Siyasi görüşlerimizde farklılık olabilir bunun dışında ülkenin kalkınması için beraber çalışabiliriz" dedi.

Ravelonarivo ise halefinin dostu olduğunu ve tecrübesine güvendiğini belirterek, Solonandrasana'nın sürdürülebilir kalkınma için tüm gücünü sarf edeceğini kaydetti.

Hükümetin istifa nedeninin sorulması üzerine Ravelonarivo, bu konuya girmek istemediğini ifade etti.

Devlet Başkanlığı Genel Sekreteri General Roger Ralala, önceki gün düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta istifa eden kabinede İçişleri Bakanı olarak görev yapan Olivier Solonandrasana'nın yeni hükümeti kurmak üzere başbakan olarak görevlendirildiğini açıklamıştı. Ralala, yeni kabinenin gelecek günlerde belirleneceğini söylemişti.

Madagaskar Devlet Başkanlığından geçen hafta yapılan yazılı açıklamada da Devlet Başkanı Hery Rajaonarimampianina'nın, Başbakan Jean Ravelonarivo tarafından yönetilen hükümetin istifasını kabul ettiği duyurulmuş, Ravelonarivo ise istifa talebinde bulunmadığını kaydetmişti.

Açıklamada, istifanın nedenine ilişkin bilgi verilmezken, yeni hükümet oluşturuluncaya kadar mevcut kabinenin göreve devam edeceği ifade edilmişti.

Öte yandan ulusal basında, Devlet Başkanı ile Başbakan arasında anlaşmazlık olduğu yönünde iddialara yer verilmişti.