Hoffenheim - Başakşehir: 3-1
Uzmanlar yine ezber bozdu ! Yaşlılara yer verilmeli mi ?
Erdoğan'dan AB ve ABD hakkında sert sözler

Makedonya'dak Siyasi Kriz

Ülkedeki siyasilere yönelik hukuki işlemlerin durdurulması kararı alan Cumhurbaşkanı İvanov'un istifasını isteyen göstericiler, Adalet Bakanlığının camlarını kırdı

Makedonya'dak Siyasi Kriz
A+ A-

ÜSKÜP (AA) - Makedonya'daki siyasetçilere yönelik hukuki işlemlerin durdurulması kararı alan Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov'un istifasını isteyen vatandaşlar, başkent Üsküp'te protesto düzenledi.

Akşam saatlerinde ilk olarak Özel Yetkili Savcılık binası önünde toplanan binlerce gösterici, buradan Cumhurbaşkanlığına bağlı halk ofisinin önüne yürüdü. Ofisteki belge ve bazı eşyaları dışarı çıkaran göstericiler, binadan çıkardıklarını yakmaya başladı.

Ardından halk ofisinin yakınındaki Adalet Bakanlığı binasına yönelen gösterciler, binanın camlarını kırdı.

Adalet Bakanlığı önündeki olayların ardından iktidardaki İç Makedon Devrimci Örgütü-Makedonya'nın Ulusal Birliği Demokratik Partisi (VMRO-DPMNE) Genel Merkezi'ne doğru ilerleyen gösterciler, burada polis engeli ile karşılaştı.

Olaylı protestoda çok sayıda yaralı ve gözaltı olduğu bildirilirken, emniyet güçlerinin protestoyu takip eden basın mensuplarına da müdahale etti.

Cumhurbaşkanı İvanov, dün yaptığı açıklamada, ülkedeki siyasi krizin çözümüne yönelik siyasetçiler hakkında daha önce başlatılan hukuki işlemleri durdurma kararı aldığını bildirmişti.