Manisa'daki depremin ardından ''evlere girmeyin'' uyarısı

Manisa'da meydana gelen ve birçok ilde hissedilen depreme ilişkin uyarıda bulunan deprem uzmanı Şükrü Ersoy, ''İnsanların bir süre sokakta olmasının faydası var'' dedi.

Manisa'daki depremin ardından ''evlere girmeyin'' uyarısı
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Haberin Foto Galerisi

Manisa'daki deprem sonrası ilk görüntüler Manisa'daki deprem sonrası ilk görüntüler

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde şiddetli bir deprem meydana geldi. AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 10.21'de meydana gelen depremin büyüklüğü 5,5 büyüklüğünde kaydedildi. Deprem uzmanı Şükrü Ersoy, depremin akabinde katıldığı canlı yayında vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Ersoy, evlere girmenin riskli olabileceğini belirtti.

Manisa'da meydana gelen; İzmir, İstanbul, Aydın, Bursa'da da hissedilen depremle ilgili olarak deprem uzmanı Şükrü Ersoy, "5,5'lik deprem geniş bir alanda hissedilmişti. Bir hasar ortaya getirmiş olabilir, bilgiler çok taze. 5'i geçen depremden sonra kaygı duyuyoruz. Bölgede çok sayıda fay var. Tüm yerleşim yeri bunu hisseder. Batı Anadolu çok sayıda depremleri olan 6,5-7'lik depremler verebilen faylarla dolu. Bunlara ilişkin depremler meydana geliyor." açıklamasında bulundu.

"EVLERE GİRMEYİN" UYARISI
Ersoy ayrıca "İnsanların bir süre sokakta olmasının faydası var. Yetkilerinin açıklamalarını dinlemekte fayda var. Hasarlı evleri uzmanlara göstermeden girmemeliler" uyarısında bulundu.

Manisa'da şiddetli depremin ardından artçılar devam ediyor!Manisa'da şiddetli depremin ardından artçılar devam ediyor!

Manisa'daki deprem sonrası ilk görüntülerManisa'daki deprem sonrası ilk görüntüler

İstanbul'u bile sallayan Manisa depremi kameradaİstanbul'u bile sallayan Manisa depremi kamerada

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News