Mehmet Barlas'tan AK Parti iktidarına Erdoğan'ı kızdıracak FETÖ göndermesi!

Mehmet Barlas'tan AK Parti iktidarına Erdoğan'ı kızdıracak FETÖ göndermesi!
Güncelleme:

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan tam kapanma kararında alkol satışına yasak getirilmesine tepkiler sürerken iktidara yakın yazar Mehmet Barlas'tan "Fetullah Gülen yönetimi ele geçirse alkolü yasaklardı" yorumunu yaptı.

İktidara yakın Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas bugünkü köşe yazısında tam kapanmadaki alkol yasağına değindi. Yasakların kaçak içki tüketimini arttıracağını savunan Barlas, "Tam kapanmayla birlikte alkollü içkilerin satılmasının yasaklanması, çok doğal olarak endişeli yorumları da beraberinde getirdi. Çünkü bu ülkede kaçak içki yapımından insanların kitle halinde öldüklerini defalarca gördük. Alkollü içkilerin satışı yasaklanınca herhalde bazı bağımlılar kaçak içkilere yönelecektir." görüşünü savundu.

Yurt dışında gördüğü alkol yasağı örneklerine de köşesinde yer veren Barlas, "Aslında bu alkollü içkilerin yasaklanmasının geçmişteki en çarpıcı örneği Kaddafi Libya'sıdır... 1969'da Kaddafi darbe yapıp Sünusileri devirdiği zaman, bir günlüğüne içki yasağı da gelmişti. Ben Libya'ya iki kez Kaddafi ile söyleşi yapmak için gittiğimde, garip sahnelere tanık olmuştum. Örneğin, Trablus gümrüğünde bir İngiliz'in bavulunu açtılar ve bavuldaki bir şişe viskiyi taşa vurup kırdılar. Ertesi sefer Libya'ya gittiğimde evlerde alkollü içki üretiliyordu. Bu arada Malta'dan, İtalya'dan gelen uçaklardaki Libyalılar zom sarhoştular. Bu arada Suudi Arabistan'daki alkollü içki yasağının, bu ülkenin çok varlıklı azınlığı için bir sorun olmadığını da biliyoruz." ifadelerini kullandı.

"FETÖ YASAKLARDI"

15 Temmuz girişiminin başarılı olması halinde Fetullah Gülen'in alkol yasağı getireceğini iddia eden Barlas yazısını şöyle sürdürü, "İnançlar nedeniyle alkollü içkilerin yasaklanması meselesine gelince... Bu Fetullah Gülen ülkede yönetimi eline geçirip, İran benzeri bir Humeyni modeli darbeyle işbaşına gelseydi, herhalde ilk iş olarak alkollü içkileri yasaklardı. Yani bazıları için darbe yapıp kendi halkına ateş açmak mübahtır ama alkollü içki de yasak olmalıdır."

"CANI İSTEYEN ALKOLLÜ İÇECEK SATIN ALSIN"

"Artık yeter" diyen Barlas, "Bu tam kapanma dilerim son olur. Özgürce evlerimizden çıkıp dolaşabiliriz ve canı isteyen de gidip özgürce alkollü içkileri satın alabilir. Ve dilerim bu geçici yasak süresince kaçak içkiden ötürü can kaybı pek olmaz." ifadelerini kullandı. 

Mehmet Barlas'ın yazısının tamamı için...