''Merkez Bankası başkanının istifasını Erdoğan kabul etmedi''

''Merkez Bankası başkanının istifasını Erdoğan kabul etmedi''

Ankara kulisleri kulaktan kulağa yayılan bu istifa iddialarıyla çalkalanıyor. TCMB ve TÜİK Başkanlarının istifalarının ceplerinde olduğu hatta, TCMB Başkanı Kavcıoğlu'nun istifa ettiği ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabul etmediği öne sürüldü.

Ankara kulisleri son dönemlerde yeni istifa iddiaları ile dalgalanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomi politikaları nedeniyle bir çok ismin istifa edeceği iddia ediliyor.

İstifa edecek isimlerin netliği belli olmasa da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK) Başkanı Sait Erdal Dinçer'in istifa ettiği iddia ediliyor.

''KAVCIOĞLU İSTİFA ETTİ ERDOĞAN KABUL ETMEDİ''

Tv5 Televizyonu'nda yayınlanan Emin Özalp'ın sunduğu ''Haber Merkezi'' programında gündemi değerlendiren Tv5 Program Müdürü Hasan Basri Akdemir kulislerde konuşulan bilgileri aktardı. Akdemir, TCMB Başkanı Kavcıoğlu'nun istifa ettiğini ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bunu kabul etmediğini söyledi. TÜİK Başkanı Dinçer'in istifasının ise hala Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaşmadığını ifade etti.