MetroPOLL'ün Kanal İstanbul anketi sonuçları açıklandı

MetroPOLL'ün Kanal İstanbul anketi sonuçları açıklandı
Güncelleme:

MetroPOLL Araştırma'nın Cumhurbakanı Erdoğan'ın "inadına yapacağız" dediği ve ilk çalışmanın Cumartesi günün başlatıldığı "Kanal İstanbul" projesi için yaptığı son anketin sonuçları açıklandı.

MetroPOLL Araştırma, geçtiğimiz günlerde AK Parti'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla temelinin atıldığı 'Kanal İstanbul' projesiyle ilgili yaptığı anket çalışmasının sonuçlarını paylaştı. 

'Kanal İstanbul' anket sonuçlarına göre, "Kanal İstanbul'un yapılmasını doğru bulmuyorum" diyenlerin oranı yüzde 48,6 oldu. Projenin yapılmasını doğru bulduğunu söyleyenleri ise yüzde 37,6'lık kesim oluştururken, "Fikrim ya da yanıtım yok" diyenlerin oranı da yüzde 13,8 oldu. 

Parti bazında bakıldığında ise AK Parti'nin yüzde 13,2'si, MHP'nin de yüzde 36,8'i, Kanal İstanbul'un yapılmasını doğru bulmadığını belirtti.

'İNADINA YAPACAĞIZ'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘‘Beğenmiyorlar ya, engellemeye çalışıyorlar ya. Kanal İstanbul projemizin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmalar tamamlandı, diğer adımlar için de gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız. İnadına yapacağız. Kanal İstanbul'la İstanbul nasıl güzelleşecek? Nasıl bir başka şehir olacak, bunu da görecekler. Buna da alışacaklar’’ demişti.