Meydan kitap kurtlarıyla doldu

İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, Kütüphaneler Haftası’nın 50. yılı münasebetiyle Cumhuriyet Meydanı’nda “Karanlıkta Kalmamak İçin Kitap Okuyun” etkinliği düzenlendi.

Meydan kitap kurtlarıyla doldu
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, Kütüphaneler Haftası’nın 50. yılı münasebetiyle Cumhuriyet Meydanı’nda “Karanlıkta Kalmamak İçin Kitap Okuyun” etkinliği düzenlendi.

Kırıkkale Valisi Ali Kolat, öğrencilerin arasına oturarak bir süre kitap okudu. Daha sonra Kolat, öğrencilerle ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çekindi. İl Halk Kütüphanesi’nin hazırladığı organizasyonun kayda değer bir etkinlik olduğunu ifade eden Kolat, “Öğrencilerimizle, vatandaşlarımızla, öğretmenlerimizle ve bazı kurum müdürlerimizle kitap okumayı alışkanlık haline getirebilmek için burada toplandık. Vatandaşlarımız, kütüphanelerin önemini, kitap okunmanın önemini anlatmak bu etkinliği yapıyoruz. Kitap bizim için son derece hayati öneme sahiptir. Bir milletin geçmişini, geleceğini bilmesi için bu anlamda kitap okunanın öneminin bilinmesini istiyoruz.” dedi.

Kırıkkale’nin geçmiş senelerde kitap okuma yönünden Türkiye genelinde ilk 10’da bulunduğunu açıklayan Kolat, “Bu sene ilk 7’ye girdik. Bu senede muhtemelen ilk 10’un içerisinde yer alacağız. Hem kitap okuma bakımından, hem de kitap okumak için müracaat eden şahıs bakımından da oldukça iyi bir konumdayız. Ayrıca kütüphanemizin tadilatı da devam etmektedir. Tadilat sonrasında kütüphanemiz daha iyi bir konuma gelecektir.” diye konuştu.

Kolat, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Kitap okumak, kitabı dost edinmek çok güzel bir şeydir. Bir ülke ne kadar çok okuyorsa inanın o ülkenin kalkınmışlığı ile eş değerdedir. Bu anlamda da herkese kitap okumayı tavsiye ediyoruz. Kitap okumak için artık kitap yoktu, yer yoktu, imkân yoktu deme şansımız da yok. Çünkü artık kütüphanelerimiz her türlü imkânı veriyor. Okul kütüphanelerimiz her türlü imkânı sunuyor. Kütüphanecilik yönünden ülkemiz iyi durumdadır. Bu anlamda kitaplarımıza ve kütüphanelerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Ben bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Kitap okuma etkinliğine, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner, Adnan Kayık, İl Jandarma Komutanı J. Albay Harun Karabulut, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, il müdürleri, öğrenciler, davetliler ve kitap kurtları katıldı. CİHAN

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News