MHP'den yardım isteyen ''kedicik''e büyük şok!

MHP'den yardım isteyen ''kedicik''e büyük şok!

Adanan Oktar'ın ''kedicik'' olarak bilinen müritlerinden biri olan Serap A., MHP Sancaktepe İl.e Başkanlığı'na giderek yardım istedi. Adnan Oktar ve arkadaşlarının mağdur olduğunu savunan Serap A., MHP'li Arzu Karaalioğlu'nun şikayeti üzerine gözaltına alındı.

"Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü" davasını 11 Ocak'ta karara bağlayan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, Oktar ile birlikte 14 elebaşını "örgüt yöneticiliği", "cinsel saldırı", "çocuğun cinsel istismarı", "eziyet" gibi birçok suçtan toplamda 9 bin 803 yıl 6'şar ay hapis cezalarına çarptırmıştı. Adnan Oktar ve kedicikleriyle ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

ÖRGÜTÜN DIŞARIDAKİ MÜRİTLERİ RAHAT DURMUYOR
Mahkeme 236 sanıktan 3'üne beraat verirken, diğer sanıkları da "örgüt üyeliği" ve "cinsel suçlar" başta olmak üzere birçok suçtan ağır cezalara mahkum etmişti. Davanın istinaf incelemesi sürerken, örgütün dışarıdaki müritlerinin de boş durmadığı ortaya çıktı.

MHP İLÇE BAŞKANINDAN SERT TEPKİ
Sabah'tan Seda Nur Günaydın'ın haberine göre, davada 4,5 yıl hapis cezası alan, ancak cezası kesinleşmediği için cezaevine konulmayan Serap A., geçtiğimiz günlerde İstanbul Sancaktepe MHP İlçe Başkanlığına gitti. Bu partinin ilçe başkanı Arzu Karaalioğlu ile görüşen A., cezaevindeki Oktar ve arkadaşlarının mağdur olduğunu iddia ederek, siyasi destek talebinde bulundu. MHP'li ilçe başkanı Karaalioğlu ise suç örgütünün propagandasını yapan A.'ya tepki gösterdi.

SAVCININ TALİMATIYLA GÖZALTINA ALINDI
Derhal polis çağıran Karaalioğlu, A.'ndan şikayetçi oldu. Polis ekipleri de olayı Cumhuriyet Başsavcılığına iletti. Cumhuriyet savcısının talimatıyla Serap A. "suç örgütünün propagandasını yapmak", "suç ve suçluyu övmekten" gözaltına alındı.

SERBEST BIRAKILDI
A., ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Olaya ilişkin soruşturma yürüten polis ekipleri, kamera kayıtlarını da incelemeye aldı.

Sabah

Etiketler adnan oktar kedicik