MHP'li milletvekilinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: ''Verdiği sözü tutmadı!''

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, "Biz 2020 den vazgeçtik, 2021'e Allah büyük. Kayseri ileriye giden bir şehir değil, geriye giden bir şehirdir" derken, iktidarın 2010 yılında söz vermesine rağmen Kayseri'nin hızlı trenden mahrum bırakıldığını söyledi.

Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP'nin Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, AK Parti iktidarına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. 

Yeni Çağ gazetesinen Fatih Ergin'in haberine göre Baki Ersoy, Kayseri'ye ayrılan 2020 bütçesine tepki göstererek, "Biz 2020 den vazgeçtik, 2021'e Allah büyük. Kayseri ileriye giden bir şehir değil, geriye giden bir şehirdir" dedi.

Ersoy'un iktidara yönelik eleştirileri içerisinde en dikkat çekeni ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik oldu. Kayseri'nin hızlı trenden mahkum bırakıldığını dile getiren MHP Kayseri Milletvekili Ersoy, "2010 yılından beri Kayseri'ye verilen bir hızlı tren sözü var. Abdullah Gül söz verdi, Ahmet Davutoğlu söz verdi, Binali Yıldırım da verdi, Recep Tayyip Erdoğan da verdi. Bizzat 2 defa gittim. 2020 yılında mutlaka bunun ihale yapılacağı sözünü verdiler bana. Geçmişte de 2017 yılında yapıldı ama iptal oldu." ifadelerini kullandı.

Yeni Çağ