Milli Eğitim Bakanı Özer açıkladı; ilk kez uygulanacak!

Milli Eğitim Bakanı Özer açıkladı; ilk kez uygulanacak!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Türkiye'de yarın ve 27 Ekim'de yaklaşık 4,5 milyon öğrencinin katılacağı bir uygulamanın başlayacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yarın ve 27 Ekim'de ilk defa Türkiye'de 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflarda, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimlerinde öğrenme kayıtlarını tespit etmeye yönelik bir kazanım değerlendirme uygulaması başlatılacağını duyurdu. Uygulamaya yaklaşık 4 buçuk milyon öğrenci katılacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Sistemimizde kayıtlı 850 bin sınıf var ve bugün itibariyle sadece bin 817 sınıfta yüz yüze eğitime ara verilmiş" ifadelerini kullandı.

Kovid aşısı olan öğretmen oranı

Özer, "(Kovid-19 aşısı) Birinci doz aşısını tamamlamış öğretmenlerimizin oranı yüzde 93, ikinci doz aşılarını tamamlamış öğretmenlerimizin oranı yüzde 87" şeklinde konuştu.

Özer, "Yarın ve 27 Ekim'de ilk defa Türkiye'de 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflarda, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimlerinde öğrenme kayıtlarını tespit etmeye yönelik bir kazanım değerlendirme uygulaması başlatıyoruz. Bu uygulamaya yaklaşık 4 buçuk milyon öğrencimiz katılacak" diye konuştu.