Bakan açıkladı: Köprü'den çift yönlü ücret mi alınacak?
Suudi sözde din adamı: ''Tecavüzün sorumlusu kadınlardır''
AK Parti'de sıra Bakanlara mı geliyor ?

Motorcular Bu Kez Şehitler İçin Sürdü

Silivri Motorcular Kulübü, Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Sarıtaş ile diğer şehitleri anmak için konvoy oluşturdu

Motorcular Bu Kez Şehitler İçin Sürdü
A+ A-

İSTANBUL (AA) - Silivri Motorcular Kulübü, Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Emre Sarıtaş ile yaşamını yitiren diğer güvenlik güçlerini anmak için kortej oluşturarak, ilçede tur attı.

Silivri Stadyumu'nun önünde toplanan motorcular, konvoy halinde şehit Sarıtaş'ın kabrini ziyaret etti. Burada Sarıtaş’ın kabrine çiçek bırakılarak, dua edildi.

Motorcular, ilçede bulunan Sarıtaş'ın ailesinin yaşadığı eve ziyarette bulundu. Ardından Silivri Sahili Atatürk Anıtı önünde Silivrili vatandaşlarla bir araya gelen motorcular, burada saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı'nı okudu.

Silivri Motorcular Kulüp Başkanı Murat Gümüşkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir şehit haberinin de Silivri'ye düştüğünü anımsattı. Gümüşkaya, şehit Sarıtaş'ı unutturmamak adına burada toplandıklarını ifade ederek, "Şehidimizi defnedeli tam bir hafta oldu. Mezarı başında dualarımızı okuyup saygı duruşunda bulunduk." dedi.

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu da ilçede bu birlik, beraberlik, hoşgörü ile saygı ve sevgi olduğu süre içerisinde şehit Sarıtaş'ı layıkıyla yaşatacaklarını dile getirdi.

Balcıoğlu, motorcuların sürüşlerini anlamlı bulduğunu kaydederek, "Yeter ki isteyelim, yeter ki birlik olalım. Bizler yine meydanlardayız. Emre kardeşimiz vatanımız, milletimiz için, bayrağımız için, bizi biz yapan manevi değerlerimiz için İstiklal Marşımız için şehit düştü. Bizler de bunu unutmayacağız. Ruhu şad olsun.'' diye konuştu

Sarıtaş'ın babası İsmail Sarıtaş ise çok fazla konuşmak istemediğini belirterek, "Çok güzel şeyler söylemek istiyorum ama duygulanırım ve üzülürüm diye söyleyemiyorum'' şeklinde konuştu.

Motorcular daha sonra konvoy eşliğinde ilçe merkezine gitti.