Bakan açıkladı: Köprü'den çift yönlü ücret mi alınacak?
Suudi sözde din adamı: ''Tecavüzün sorumlusu kadınlardır''
AK Parti'de sıra Bakanlara mı geliyor ?

Nat Geo Kaşifi Thomas Culhane: Çevreyi Kurtaran Kahramanlar Olabiliriz

NAT Geo Kaşifi Thomas Culhane, insanların çevre kirliliğini önlemek adına tüm imkanlara sahip olduğunu belirterek, "Çevreyi bozanlar psikolojisinden kurtulup...

Nat Geo Kaşifi Thomas Culhane: Çevreyi Kurtaran Kahramanlar Olabiliriz
A+ A-

NAT Geo Kaşifi Thomas Culhane, insanların çevre kirliliğini önlemek adına tüm imkanlara sahip olduğunu belirterek, "Çevreyi bozanlar psikolojisinden kurtulup çevreyi kurtaran kahramanlar olabiliriz" dedi.

Bosch Ev Aletleri ve National Geographic Channel işbirliğiyle gerçekleştirilen Bosch Çevre Seminerleri için Türkiye'ye gelen Nat Geo kaşifi Thomas Culhane, İzmit Ramada Otel'de iklim değişikliği, çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularında açıklama yaptı. Çevre Seminerine Nat Geo Kaşifi Thomas Culhane, Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer, Fox Tv Pazarlama Müdürü Mehmet İçagasıoğlu katıldı. Thomas Culhane tercüman aracılığıyla yaptığı konuşmada şehirlerde çevre kirliliğini azaltma, iklim değişikliğinin yarattığı hasarlardan minimum düzeyde etkilenme ve ev içerisinde tasarruf etmeye yönelik yöntemlerini kendi deneyimlerinden faydalanarak anlattı.

Çevre kirliliğini önlemek adına insanların ellerinde tüm imkanların bulunduğunu söyleyen Culhane, "Sadece doğru kaynakların doğru yerlerde kullanılması gerekir. Fayda ve mühendislik açısından bakıldığında, yeşil teknolojiler kullanarak ev içi ihtiyaçlarımızın tümünü ve sınai, tarımsal ve ulaşım ihtiyaçlarımızın önemli bir kısmını karşılama yeteneğimiz var. Bizim sürdürülebilir savaşı kazanmamız gerekir. Onun için mutfak ve banyolardaki suyu geri kazanımdan başlayabiliriz. Çevreyi bozanlar psikolojisinden kurtulup çevreyi kurtaran kahramanlar olabiliriz" dedi.

Culhane petrol bittiğinde dünyanın yenilebilir enerjilerden faydalanacağını belirterek, "Artık ev çatıları yada çöllerde besin üretilebiliyor. Bio üreticiler sayesinde çiftlik kurmadan üretim yapılabiliyor. Dünyayı uzay gemisi gibi görürsek yoksulluk ve açlık ortadan kalkacak duruma getirebiliriz. Bunu hayata geçirmek için yeni teknolojileri de kullanmamız gerekir" diye konuştu.

Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer ise iklim değişikliğiyle mücadelenin önemine değindi. İklim değişikliğiyle mücadele etmek için kişisel olarak yapılabilecek bir çok şey olduğunu söyleyen Süer, "Ev aletleri kullanırken bile bu mücadeleye destek olabiliriz. Çevrenin korunması, Bosch için kilit bir ilke ve yeni inovasyonların itici güçlerinden biri. Ürünlerimizden hayata geçirdiğimiz projelere, hatta reklam filmlerimize kadar dokunduğumuz her yerde çevreye duyarlılığımızı aktarmak ve tüketicilerimiz nezdinde bu konuda bir farklılık yaratmak amacındayız" dedi.

FOTOĞRAFLI