Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

O öğretmenler geri mi döndü ?

Diyarbakır'da terörle bağlantısı olan görevden uzaklaştırılan öğretmenlerin göreve iade edildiği iddiası duyulunca valilik açıklama yaptı.

O öğretmenler geri mi döndü ?
A+ A-

Diyarbakır'da terör örgütüyle ilişkileri olduğu gerekçesiyle görevden uzaklaştırılan öğretmenlerin göreve iade edildiği yolundaki haberler, valilik tarafından yalanlandı.

Görevden uzaklaştırılan öğretmenlerden büyük bir bölümünün, Milli Eğitim Bakanlığı'nca göreve iade edildiği yolundaki haberler üzerine Diyarbakır Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. İnternet sitelerinde yeralan haberlerin yalanlandığı açıklama şöyle:

"Bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada "Diyarbakır'da açığa alınan öğretmenler göreve iade ediliyor" şeklinde haberler yer almaktadır. Bilindiği üzere söz konusu öğretmenlerle ilgili soruşturma Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yürütülmektedir. Bu aşamada Bakanlık tarafından Valiliğimize ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze iletilmiş herhangi bir liste bulunmamaktadır. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan çalışmalar titizlikle yürütülmektedir. Halkımızın resmi makamlarca doğrulanmamış haberlere itibar etmemesi önem arz etmektedir."

DHA