Ortalığı karıştıran iddia ! O ismi Adnan Oktar mı kaçırdı ?

Adnan Oktar grubuna yapılan operasyonda gözaltına alınıp tahliye edilen Tuba Babuna'dan 4 gündür haber alınamıyor.

Ortalığı karıştıran iddia ! O ismi Adnan Oktar mı kaçırdı ?
A+ A-

Adnan Oktar grubuna düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan Tuba Babuna, 9 ay sonra sağlık sorunları gerekçesiyle tahliye oldu. 15 Nisan'da tahliye olan Tuba Babuna'dan haber alınamıyor.

Anne Babuna, kızının örgüt tarafından kaçırıldığını iddia etti. O hayatını Adnan Oktar'a, ailesi ise onu kurtarmaya adadı. Tuba Babuna tahliye oldu ama ailesi önemli bir iddia ortaya attı.

Tuba Babuna... Adnan Oktar'la 31 yıl önce 18 yaşındayken tanıştı.  Daha sonra kardeşleri; Oktar Babuna, Eda Babuna, Ceyda Ertüzün ve Hüma Babuna'yı da örgüte dahil etti. Ailesi yıllarca onları örgütten kurtarmaya çalıştı ama olmadı... 19 Temmuz 2018'de yapılan operasyonda tutuklananlar arasında Tuba Babauna da vardı.

15 Nisan'da tahliye edilen Tuba Babuna gideceği adres olarak Kadıköy'deki ailesinin binasını göstermişti. Tahliye olduktan sonra buraya gelmedi. Ailesinin iddiasına göre ilk işi adresini değiştirmek oldu.

"ADNAN OKTAR KIZIMI KAÇIRDI"

Anne Babuna yaptığı açıklamada,"Bizim bilmediğimiz bambaşka bir yere götürülüyor örgüt tarafından, haber alamıyorum. Normalde bizim evimizde olması gerekiyordu. Çünkü rahatsızlığı var. Bu hastalığı 2-3 yıl önce örgütteyken başlamış. Çocuklarımı bu örgütten kurtarmak için elimden geleni yapacağım." dedi.