Hükümet zam teklifini açıkladı, memur yanıt verdi
Dikkat ! İstanbul'a uyarı üstüne uyarı geliyor
Eski ülkü ocakları başkanı 15 yaşındaki erkek çocuğuyla basıldı

Orzaks Sağlıklı Toplum için 10. yılını kutluyor !

Gelişmiş ülkelerde koruyucu hekimlik uygulaması en üst seviyeye çıktı.

A+ A-

Koruyucu hekimlik hasta olmamak adına gereken önlemleri önceden almayı gerektiriyor. Bu önlemlerin başında gelen Omega 3 ve benzeri gıda takviyelerinin ne denli önemli olduğu artık tüm toplumlarca biliniyor.

Ülkemizde bu misyonu hakkıyla yürüten Orzaks Genel Müdürü Yunus Emre Alimoğlu,

“Ülkemizde insanlarımız artık bazı hastalıklara yakalanmadan önce kendi hekimliğini gerçekleştirerek gıda takviyelerinden yararlanıyor ve koruyucu hekimliğe adım atmış oluyorlar. Biz de 10. yılımızda OTC alanında gerçekleştirdiğimiz öncü çalışmalar ile insan sağlığına hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Daha çok Ocean markası ile bilinen Orzaks saf omega 3 şurup pazarının % 30’una, saf Omega 3 kapsül pazarının ise % 8’ine sahip. Ürünlerinin sadece eczanelerde satıldığı Orzaks bu sene %35 büyüdü.

Orzaks Genel Müdürü Yunus Emre Alimoğlu  2015 hedefleriyle ilgili şunları söyledi: “2015 yılının ilk yarısında, hedeflerimizi realize ederek kadromuzu genişletmeyi ve yeni bölge müdürlükleri açmayı hedefliyoruz. Türkiye’deki başarılarımızın ardından, global pazarlara açılma yönünde çalışmalar yapıyoruz. 2004 yılında yola çıkarken, birçok yerel firmanın yaptığı gibi, bir ürünün Türkiye distribütörlüğünü almak yerine, kendi markalarımızı üretme yoluna gittik. Bugün ise ilk günkü hayallerimizi gerçekleştiriyor, ürünlerimizi farklı ülkelere ihraç etmek üzere çalışıyoruz.” dedi.

Orzaks Genel Müdürü Yunus Emre Alimoğlu piyasada en çok tercih edilen ürünleriyle ilgili şunları söyledi: “Omega 3/ balık yağı serisi, vitamin-mineral serisi, bağışıklık sistemi, sindirim sistemi, saç ve cilt sağlığı, eklem sağlığı, kadın sağlığı, güneş serisi ürünleri gibi birçok kategoride zengin ürün çeşitliliğine sahibiz. Ürün içeriklerini, bilimsel verilere göre formüle ediyoruz. Bilimsel dayanağı olmayan ürünleri üretmiyoruz. Ayrıca ürün kalitemizi, gerek analiz belgeleri gerekse kalite belgeleri ile sertifikalandırıyoruz. Üretim tesisimizin sağlamış olduğu avantaj ile ürün çeşitliliğimizi arttırmak bizim için kolay. Üzerinde çalıştığımız çok fazla proje var fakat mevcut ürünlerimizin pazar payını hedeflediğimiz noktaya ulaştırmadan, yeni ürünler üretmeyi şimdilik planlamıyoruz. ”dedi.