Otokar'ın Körüklüsüne İlk Sipariş İzmir'den

Otokar'ın Körüklüsüne İlk Sipariş İzmir'den

İSTANBUL (AA) - Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Elektrik Su Havagazı Otobüs ve Troleybüs (ESHOT) Genel Müdürlüğünün...

İSTANBUL (AA) - Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı Elektrik Su Havagazı Otobüs ve Troleybüs (ESHOT) Genel Müdürlüğünün 100 adet körüklü otobüs alımı ihalesini kazandı.

Şirket açıklamasına göre, Otokar, belediyelerin toplu taşıma filolarını güçlendirmeye devam ediyor. Sahip olduğu Ar-Ge merkezi ile kullanıcı beklenti ve isteklerine uygun araçlar geliştiren Otokar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ESHOT'un 100 adet körüklü otobüs alımı ile araçların bakım ve servis destek hizmet ihalesini kazandı.

Otobüslerin teslimatları 2016 yılı içerisinde partiler halinde tamamlanacak. Bu sipariş ile Otokar'ın yeni geliştirdiği körüklü otobüsler ilk kez İzmir'de kullanılacak.

Yeni körüklü otobüsler, engelli yolcu erişimine uygun, alçak tabanlı ve klimalı olmasının yanı sıra AB standartlarına uygun olarak çevreci Euro 6 motora sahip.


-"İzmir ulaşımı yeni soluk kazanacak"


Açıklamada görüşlerine yer verilen Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, ESHOT'un İzmir'in toplu ulaşımı için Otokar'ı seçmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Görgüç, şunları kaydetti:

"Her geçen gün daha da güçlenen İzmir ulaşımı, düşük işletme giderleri, üst düzey konfor ve dayanıklılığa sahip olan Otokar'ın körüklü otobüsleri ile yeni bir soluk kazanacak. İzmir'de hali hazırda 9 metre uzunluğundaki Doruk ve 12 metre uzunluğundaki Kent otobüslerimiz toplu taşımada hizmet veriyor. Bu ihale ile "Kent Körüklü" aracımızın da İzmirlilere hizmet vermeye başlayacak olması ve İzmir'deki araç sayımızın gün geçtikçe artması bizim için gurur verici.

Ayrıca, bu siparişin bizim için özel bir önemi de var. Otobüs ürün gamımızın en yeni üyesi olan Kent Körüklü otobüslerimiz ilk kez İzmir'de yolcu taşıyacak. 50 yılı aşkın toplu taşıma araçları deneyimimiz, İstanbul gibi büyük şehirlerde hizmet veren bini aşkın otobüslerimizle kazandığımız bilgi birikimi ile İzmir'e yine en iyi şekilde hizmet etmeyi hedefliyoruz. Yeni araçların hayırlı olmasını dileriz."