CHP'li isimden ''Kadir Topbaş istifa etti'' iddiası !
Atatürk Havalimanı'nda uçak düştü
Olay yaratacak Meral Akşener anketi !

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda bir ilk

Özel Kuvvetler Komutanlığına ilk defa dışarıdan personel alınacak.

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda bir ilk
A+ A-

Özel Kuvvetler Komutanlığına ilk defa dışarıdan personel alınacak. Bordo bereli alımı, yapılan düzenlemelerin ardından ilk defa Milli Savunma Bakanlığınca gerçekleştirilecek. Bakanlık tarafından alıma ilişkin özel afiş hazırlandı, afişte şehit Astsubay Halisdemir'in fotoğrafına da yer verildi

    Özel Kuvvetler Komutanlığının personel ihtiyacının karşılanmasına  yönelik Milli Savunma Bakanlığınca muvazzaf subay ve astsubay alımı  gerçekleştirilecek.

    Bakanlığın Personel Temin Dairesi Başkanlığınca yapılacak alım, birçok  açıdan ilk olma özelliği taşıyor. Milli Savunma Bakanlığının teşkilat yapısı ve  görevlerine yönelik gerçekleştirilen düzenlemelerin ardından Özel Kuvvetler  Komutanlığına ilk defa bakanlık tarafından personel alımı yapılacak. Söz konusu  alım, komutanlığa dışarıdan subay ve astsubay temini bakımından da ilk olma  özelliği taşıyor.

    Bu kapsamda komutanlığa 200 muvazzaf subay ve 500 muvazzaf astsubay  alınacak. Muvazzaf subaylığa başvuracak adayların en az lisans mezunu olması ve  ilgili KPSS puan türünden en az 50 alması gerekiyor. Astsubaylığa başvurular için  ise en az ön lisans mezunu olma ve ilgili KPSS puan türünden en az 50 alma şartı  aranıyor.

    Bugün başlayacak başvurular, ay sonuna kadar devam edecek. Adaylar  başvuru şartlarına ilişkin detayları Milli Savunma Bakanlığının internet  sitesinden öğrenebilecek.

Personel alımı için özel afiş

    Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek alıma ilişkin  özel afiş de hazırlandı.

    "Geleceğin subay ve astsubaylarını bekliyoruz" ifadesine yer verilen  afişte bordo bereli askerlerin teçhizatlı fotoğrafları kullanıldı.

    Afişteki en dikkat çekici ayrıntıyı ise Fetullahçı Terör Örgütü'nün  (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Ankara'daki Özel Kuvvetler  Komutanlığında darbe girişimine katılan generali vurduktan sonra şehit edilen  Astsubay Ömer Halisdemir'in fotoğrafı oluşturdu.

    Şehit Halisdemir'in bordo bereli fotoğrafı, Özel Kuvvetleri  Komutanlığına yapılacak alım ilanında yer aldı.

TSK bünyesinden alınıyordu

    Daha önce Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapacak personel, Türk  Silahlı Kuvvetleri bünyesinden seçiliyordu.

    Gönüllülük esasına göre yapılan başvuruların ardından bordo bereli  adayları yoğun kurs ve eğitimden geçiyordu. Bu eğitimlerde başarılı olanlar Özel  Kuvvetler Komutanlığında görev almaya hak kazanıyordu.