Para yoksa deniz de yok!
Emniyet'te gece yarısı atamaları
Memurlara enflasyon üstünde zam ve yan imkanlar geliyor

Özel sporcuları ''Saran'' destek !

Özel sporcular, Cumhuriyet Bayramı’nı Sadettin Saran ve Hande Yener’le birlikte kutladı.

A+ A-

Saran Group ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın (ZİÇEV) destekleriyle 29-30 Ekim tarihleri arasında Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Özel Sporcular Yüzme Şenliği’ne Hotel Meri Ölüdeniz ev sahipliği yaptı. Farklı yaş grupları ve kategorilerden 35 sporcunun katıldığı şenlikte Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran ve başarılı sanatçı Hande Yener sporcularla bir araya geldi, onlara moral verdi.

Down sendromlu, otizmli ve zihinsel engelli bireylerin topluma entegre olmasını kolaylaştırmak ve spor sayesinde sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlamak için çalışmalar yürüten Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından Saran Group ve ZİÇEV’in destekleriyle düzenlenen Özel Sporcular Yüzme Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.

“Hayatım boyunca özel sporcuların yanında olacağım”

Özel sporcuların ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun en büyük destekçisi Sadettin Saran, sporcularla birlikte Ölüdeniz’deki parkurda yüzdü. Saran, organizasyonla ilgili görüşlerini ise şu şekilde dile getirdi:

“Özel sporcuları teşvik eden, onların spor yaparak sosyalleşebileceklerini ve topluma kazandırılabileceğini vurgulayan böyle bir organizasyonun destekçisi olmaktan çok mutluyum. Bu tip organizasyonlar, toplumsal farkındalık yaratmak için büyük önem taşıyor. Biz de Saran Group olarak özel sporculara yönelik etkinliklerin destekçisi olmaya devam edeceğiz. Özel sporcularla birlikte sohbet ederken kendilerine de ifade ettim. Hayatım boyunca bir ağabeyleri olarak onların yanında olmaya devam edeceğim.”

“Fenerbahçe'de iç barış ve dış barış sağlanmalı”

Saran, Fenerbahçe ile ilgili sorular üzerine de "Bugün çocuklar için buradayız. Ali Koç aday olacağını açıkladı. Biz destekleyeceğimizi söylemiştik. Hayırlı olsun. Fenerbahçe'ye yeni bir nefes lazım. Her şeyden önce Fenerbahçe'de iç barışın ve dış barışın yeniden sağlanması lazım. Tribünlerin bu boş hali bizleri üzüyor, çok can sıkıcı." diye konuştu.

Özel sporcular Hande Yener’le coştu

Özel Sporcular Yüzme Şenliği’ne katılan Hande Yener de en beğenilen şarkılarını özel sporcular ve aileleri için seslendirdi, onlarla birlikte dans etti, bol bol fotoğraf çektirdi.

Kamuoyunda farkındalık yaratmak için son derece önem taşıyan bu organizasyonun parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Hande Yener, özel bireylerin toplumsal entegrasyonuyla ilgili tüm çalışmalara gönülden destek verdiğini belirtirken kendisini davet eden Sadettin Saran’a da teşekkür etti.

Oyuncu ve sanatçı Tuğba Özay da şenlik boyunca çocuklarla birlikte oldu, şarkıları ve danslarıyla onlara özel anlar yaşattı.

Ayrıca Saran Group radyolarından Radyo Müzik, şenlik alanından yaptığı yayınlarla etkinliğe renk kattı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ise katkıları dolayısıyla Saran Group’a, Sadetttin Saran’a ve sanatçılara teşekkür etti.

Milli sporcular da yarıştı

Paralimpik milli sporcu Doruk Davran, Türkiye şampiyonu Şevval Tekin, yüzerek İstanbul Boğazı’nı geçen Caner Ekin ve milli sporcu Fatih Karahan da Yüzme Şenliği’nde yarışmalara katıldılar. Ayrıca Kamil Resa Alsaran da çocuklarla birlikte yüzdü.

Organizasyonun sponsorları arasında yer alan Hotel Meri Ölüdeniz, Metro Turizm, Orka Group ve Edupark Medya da Özel Sporcular Yüzme Şenliği’ne katkıda bulundular.

Saran Group, sosyal sorumluluk projeleriyle bu alanda toplumsal farkındalık yaratmaya önümüzdeki dönemde de devam edecek.