Kritik MGK sona erdi ! Neler konuşuldu ?
Kadir Topbaş istifa etti !
Miss Turkey birincisi Itır Esen'in tacı geri alındı

Palamudun fiyatı fırladı !

Karadeniz'de olumsuz hava şartları palamudun fiyatını da etkiledi.

Palamudun fiyatı fırladı !
A+ A-

Karadeniz'de üç gündür devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle palamudun tane fiyatı 20 liraya kadar çıktı.

Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede son üç gündür olumsuz hava koşullarının  etkili olduğunu söyledi.
 
Sert esen rüzgarların balıkçıların avcılık yapmasına izin vermediğini  ifade eden Bayrak, "Hava koşulları düzelmedikçe balık fiyatlarındaki artış devam  edecektir. Av yasağının bitmesinin üzerinden 2,5 ay geçti. İlk defa tezgahlar bu  kadar boş kaldı. Avcılık yapılamaması hem balıkçıyı hem de vatandaşı olumsuz  etkiliyor. Balık fiyatları yükseldi. İnşallah kısa sürede hava normale döner ve  tekrar avcılık yapmaya başlarız. Aksi takdirde taze ve ucuz balık yemekten bir  süre mahrum kalacağız." dedi.
 
Bayrak, vatandaşların balık fiyatlarının artmasından yakındığını,  bunun da doğal olduğunu belirterek, "Vatandaşın serzenişi ne kadar doğalsa hava  şartları nedeniyle balık fiyatlarındaki artış da o kadar normal." diye konuştu.
 
Sinop'ta tezgahlarda az miktarda bulunan palamut tanesi 20, tirsi  kilogramı 15, zargana 15, kırlangıç ise 60 liradan satışa sunuluyor.

AA