Patlamada ölen kadının eşi: Bize kim bakacak artık?

Sakarya'da havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden evli ve 2 çocuk annesi Havva Çelik'in eşi Salih Çelik ''Ben de 4 ay orada çalıştım, şikayet ettiğim için işten çıkartıldım. Biz acısını çekiyoruz, 2 tane oğlum var benim, bize kim bakacak artık?'' dedi.

Patlamada ölen kadının eşi: Bize kim bakacak artık?
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Evli ve 2 çocuk annesi Havva Çelik (55) havai fişek fabrikasındaki patlamada yaşama veda etti. 

Havva Çelik’in Hatay’da askerlik yapan oğlu Ogün Çelik, "Yemek yerken patlamayı gördüm, babamı aradım ve durumu sordum ama cevap vermedi. Askere giden herkes geride bıraktığı ailesine bir şey olması korkusunu yaşar ama ben böyle bir şey beklemiyordum tabi. 2 ayım kalmıştı, annemle kahvaltı yapmak istemiştik ama nasip olmadı” diye konuştu.

Patlamada eşini kaybeden Salih Çelik, “Ben burada Akyazı’da çalışıyordum ve patlamayı duydum ama eşimle ilgili haberi 5 gibi aldım. Uzun zamandır oradaydı, ama güvenlik önlemi alınmamıştı. Ben de 4 ay orada çalıştım, şikayet ettiğim için işten çıkartıldım. Biz acısını çekiyoruz, 2 tane oğlum var benim, bize kim bakacak artık?” dedi.

‘ARKADAŞLARIM HAYATINI KAYBETTİ’

Havva Çelik ile aynı fabrikada uzun süre birlikte çalışan, bir süredir tedavisi nedeniyle işe gidemeyen Nagihan Temur, "Çok sevdiğim bir ablamdı, gerçekten çok değerli bir insandı. Çok yakın arkadaşımdı. Güler yüzlü bir insandı. Çok patlamalar geçirdik ama en kötüsü buydu. Allah’ım beni korudu ama arkadaşlarım hayatını kaybetti. Allah rahmet etsin hepsine, çok iyi insanlardı.” dedi.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News