CHP'li isimden ''Kadir Topbaş istifa etti'' iddiası !
Atatürk Havalimanı'nda uçak düştü
Olay yaratacak Meral Akşener anketi !

PKK'lılar belediyede böyle haraç toplamış

PKK'nın belediyelere yerleştirilen uzantıları Kandil'e gönderdikleri haraçları vatandaştan nasıl aldığı ortaya çıktı.

PKK'lılar belediyede böyle haraç toplamış
A+ A-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden de örnek vererek, burada özel büro kuran PKK’lıların istimlak kararlarıyla vatandaştan haraç toplandığını iddia etti.

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan'ın haberine göre Özhaseki, TBMM’deki sohbetinde özetle şunları söyledi:

“Son KHK ile kayyum atanan belediyelerde daha önce hizmet alımı için yapılan sözleşmeler feshedilecek. Çünkü bir belediyede 250 kişi çalışıyor görünüyor ama 50’si orada, 200’ü dağda. Diyarbakır Belediyesi’nde örneğini gördük, arka odada 3 tane PKK’lı oturuyor, geçici işçi olarak.

Şöyle yapıyorlar: Bir pafta önlerinde, ‘Bu kimin malı? Şunun malı.’ Buradan yolgeçiriyorlar. Arsanın sahibi adam, ‘Parselim bozuldu, ben oraya 10 - 20 daire yaptıracaktım’ diyor. Sonra da adama ‘Düzeltiriz, sen 100 bin lira ver, bu işi halledelim’ diyorlar. Bunun belgeleri ve görüntüleri var, sistemi çözdük. Vatandaşı haraca bağlıyorlar. Kayyum olarak atadığımız arkadaşlar, ‘PKK tarafından yönetilen belediyeleri temizleyelim. Eskiden yapılan işleri bitirelim. Sözleşmeleri bitirelim. Çünkü pislik akıyor’ diyorlar. Başka türlü temizleyemeyiz.”

Hürriyet