15 Temmuz şehidinin oğlu: ''AK Parti'nin şuursuz kitlesi''

15 Temmuz şehidinin oğlu: ''AK Parti'nin şuursuz kitlesi''
Güncelleme:

15 Temmuz şehidi Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz'on oğlu Alpaslan Cambaz sosyal medyadan çok sert açıklamalarda bulundu. YSK'nın İstanbul kararına tepki gösterdi.

15 Temmuz şehidi Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz'ın oğlu Alpaslan Cambaz, YSK'nın İstanbul seçimlerini yenileme kararına tepki gösterdi.

15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden Yeni Şafak gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz'ın oğlu Alpaslan Cambaz, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesi kararının ardından Facebook hesabından duruma tepki gösterdi.  

'EMDİLER BİTİRDİLER ÜLKE ENERJİSİNİ'

Cambaz, paylaşımında "Bir Ramazanımız var diyorduk, onu da ziyan ettiler. Emdiler bitirdiler ülke enerjisini, rahmetini, bereketini. Daha mağdur bir İmamoğlu daha kahraman bir lider olarak gümbür gümbür geliyor.

Erdoğan'ın yükseliş filmi gibi aynı. AK Parti'nin şuursuz kitlesi İmamoğlu'ndan cumhurbaşkanı yapmayı kafaya koymuş belli. YSK'nın bu absürt kararıyla sevinçten havalara uçup alaycılıkta ve kibirde yine zirvede olmaya aynen devam etsinler. Tencere tava susturmaya çalışıp komşularıyla, akrabalarıyla savaş etsinler" ifadelerini kullandı.

'HASTA EDEN TATLI YALANLARI SEÇSİNLER'

Abdullah Öcalan'ın mektubunun okutulmasına da tepki gösteren Cambaz, şunları söyledi:

"Herkese PKK'lı dedikten sonra Öcalan'la el ele sandığa gitsinler şimdi. Her şeyi yapsınlar ama utanmayı, erdemi, ahlakı, adaleti hiç bilmesinler. Şifa veren acı doğrular yerine hasta eden tatlı yalanları seçsinler daima. Zarara kendi rızasıyla girene merhamet edilmez, neyleyelim."

Alpaslan Cambaz, paylaşımın altına Yüksek Seçim Kurulu'nun karar metnini de ekledi. 

15 Temmuz şehidinin oğlu: ''AK Parti'nin şuursuz kitlesi'' - Resim : 1