ABD Genelkurmay Başkanı Meclis'te

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph F. Dunford Jr, darbecilerin bombaladığı Meclis'e geldi.

ABD Genelkurmay Başkanı Meclis'te
A+ A-

 

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph F. Dunford Jr, Ankara'daki temaslarının ardından sürpriz bir şekilde TBMM'ye gitti. Güvenliği sağlayan emniyet güçlerinden ve basın mensuplarından bile habersiz şekilde gerçekleşen ziyarette Dunford, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında saldırıya uğrayan Meclis'in hasar gören bölümlerinde incelemelerde bulundu.

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, TBMM’ye gelerek, bombaların zarar verdiği yerlerde inceleme yaptı. ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Dunford, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte TBMM’yi ziyaret etti.

DARBE GİRİŞİMİNDE MECLİS’TE NELER OLDUĞU ANLATILDI

Dunford ve Akar’ın yanı sıra ABD Ankara Büyükelçisi John Bass’in de aralarında bulunduğu heyet, darbe girişiminde bombaların hedefi olan TBMM’de hasar gören yerlerde incelemede bulundu. AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Naci Bostancı da heyete eşlik etti. Başbakan Binali Yıldırım’ın Meclis’teki Başbakanlıkmakamında hasarları inceleyen Dunford’a 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Meclis’te neler olduğuna dair Elitaş bilgi verdi. Dunford, incelemelerinin ardından Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaret etti.

İHA